Ponta Delgada (Azores) Otelleri Ara

En uygun Ponta Delgada (Azores) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ponta Delgada (Azores) otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ponta Delgada (Azores) Hakkında

Ponta Delgada şehri, Portekiz'in Azor Özerk Bölgesi’nde yer alan idari şehirlerden birisidir. 68 binlik nüfusuyla önemli bir sanayi ve turizm kenti olarak faaliyet gösterir. Bulunduğu konumun etkisiyle nemli subtropikal bir iklimin görüldüğü Ponta Delgada şehri, yıl boyunca düzenli bir şekilde yağış alır. Ponta Delgada ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 17,4 olurken, yıllık ortalama yağış miktarı: 988 mm dolaylarındadır. Birçok doğal ve tarihi alana sahip olan Ponta Delgada şehrinde yıl boyunca farklı etkinlikler düzenlenir.

Trilhos da Natureza, Igreja do Santo Cristo, Igreja Matriz de Sao Sebastiao, Pico Carvão, Portas da Cidade, Igreja de Sao Jose, Nucleo de Santa Bárbara do Museu Carlos Machado ve Forte de S. Bras şehirde bulunan ve görmeniz gereken en önemli ziyaret merkezleri içerisinde yer alır. Portekiz mutfağının etkisi altında kalan Ponta Delgada şehrinde farklı ülkelerden birçok seçenek restoranlarda yer alır. Patates, pirinç, tavuk eti ve deniz ürünlerinin yoğunlukta olduğu Ponta Delgada mutfağında soslar ve baharatlar yoğun ilgi görür.

Portekiz şaraplarının da yoğun olarak kullanıldığı ülke genelinde farklı sunum teknikleri geliştirilmiştir. Festival Azores ve Festivals of Senhor Santo Cristo şehrin en önemli etkinlikleri arasında bulunur. Her yıl düzenlenen bu etkinliklere binlerce insan katılır. Önemli bir coğrafi konuma sahip olan Joao Paulo Ii Havalimanı, şehre ulaşım kolaylığı sağlar.