2. Sayfa Ponta Delgada Otelleri Ara

En uygun Ponta Delgada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ponta Delgada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ponta Delgada Hakkında

Ponto Delgada, Portekiz'e bağlı Kuzey Atlantik Okyanusu açıklarında yer alan Azor Takımadaları'nın oluşturduğu Azor Özerk Bölgesi'ndeki belediyelerden birisi. Bölgenin en büyük adası olan Sao Miguel Adası'nda bulunan Ponto Delgada nemli yarı tropikal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçiş yaşar. Tüm yıl yüksek nem oranına sahip olan kentte kış aylarında daha fazla olmakla birlikte her mevsim yağış görülür. Sıcaklık ise yıl boyunca 17 ila 24 derece arasında ölçülür.

Portos da Cidade olarak anılan şehir kapıları Ponto Delgada'nın tarihi yerleşim bölgesine açılır. Bu bölge limanla birlikte kentin en turistik noktalarını oluşturur. Ancak Ponto Delgada esas olarak sahip olduğu doğal güzellikler ile doğaseverleri topraklarına çeker. Örneğin Ateş Gölü anlamına gelen ve bir krater gölü olan Logoa do Fogo, sunduğu müthiş manzarasıyla turistler tarafından çok ilgi görür. Volkanik kaplıca suları bakımından zengin Furnas adlı bölge Ponto Delgada ziyaretçilerinin en sevdiği noktalardan birisi. Bitişik duran ancak farklı renklere sahip olan Verde ve Azul Gölü şaşırtıcı bir güzelliğe sahip. Gruta do Carvao ise mağara içindeki lav tünellerinin görülebildiği ve adanın oluşumuna ilişkin detaylı jeolojik bilgi verilen özel bir lokasyon. Ayrıca kent gezilmeye değer bir botanik bahçesine de ev sahipliği yapıyor.

Ponto Delgada'da rafting, su kayağı, rüzgâr sörfü, dalış, bisiklet, tırmanış gibi birçok ekstrem sporu yapma imkânı bulunur. Tarih ve mimariyi sevenler kent merkezindeki Sao Jose Kilisesi'ni ve Carlos Machado Müzesi'ni gezebilir. Kentte küçük el yapımı değişik hediyelik eşyalar bulmak mümkün. Ancak hediye alışverişi yaparken Ponto Delgada'nın şarap ve peynir üretiminde son derece iddialı olduğunu unutmamak gerekir. Kent kırsalında ananas yetiştirildiğinden bu yerel üretim meyveyi taze olarak yemek Ponto Delgada ziyaretinin olmazsa olmazlarından kabul edilir. Ayrıca bir okyanus adasında olan kent son derece zengin bir deniz mahsulleri menüsüne de sahip.