Ponca City Otelleri Ara

En uygun Ponca City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ponca City otellerini listele.

Ponca City Hakkında

Karayip Denizi’nde bulunan ada ülkesi Porto Riko’nun en büyük ikinci şehri olan Ponce, ülkede “Güneyin İncisi” olarak anılıyor. Tam adı JuanPonce De Leon y Loayza olan şehir, 440 bini aşkın bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Karayipler’de bir ada ülkesi olarak turizmden önemli bir gelir elde eden Porto Riko’nun en büyük ikinci şehri olan Ponce, bu açıdan ülkesine önemli bir katkı sağlıyor.

İçişlerinde özerk, dışişlerinde ABD’ye bağlı olan ancak vergi ve gelir sistemini kendisi düzenleyen adaya önemli bir gelir getiren Ponce turizmi açısından önemli yerlerin başında kendi mimari üslubuyla yapılmış binalar geliyor. Geniş balkonlu, yüksek tavanlı ve tek katlı yapılarıyla yeni bir mimari stile sahip olan şehirde görülecek yapılar arasında amstrongPoventud Evi, Wiechers-Villaronga Evi, Porto Riko Müzik Müzesi, Aslanlı Çeşme ve Ponce Belediye Binası yer alıyor.

Şehrin sahilleri ve kumsalları da turizmin can damarını oluşturuyor. Ülke turizmi açısından havalimanı da önemli bir yer tutuyor. Şehir merkezine 6, sahile 9 kilometre uzaklıkta bulunan Mercedita Havalimanı ülkeye ABD’den ulaşımın gerçekleştiği birkaç havalimanından biri olma özelliğine sahip.