Pomorie Otelleri Ara

En uygun Pomorie otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pomorie otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pomorie Hakkında

Pomorie, Bulgaristan’ın güneydoğusunda, Burgaz Koyu’ndaki dar kayalık yarımadada yer alan bir sahil kasabasıdır. Yarımadanın doğu ucuna doğru konumlanan eski şehir merkezi ve sakin sahilleriyle turistler için çekici noktalardan biridir.

Pomorie Gölü, deniz tuzunun üretildiği ve şifalı çamurun çıkarıldığı tuzlu bir kıyı lagünüdür. Göl aynı zamanda, deniz kırlangıcı, kılıç gagalılar ve kıyı koşarı gibi özel türdeki kuşlar için önemli bir sığınaktır. 

Büyük bir yangın ve 100 yıl önce yaşanan depremden sağlam bir biçimde kurtulan Pomorie’nin eski evlerini bisiklet kiralayarak görebilir, hem mimari hem tarihi atmosferi soluyabilirsiniz. M.S 3. yüzyılda inşa edilen Thracian Necropolis, mezar-türbe kompleksidir. Son derece iyi korunan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz. Pomorie Müzesi; Yunan, Roma, Bizans ve Bulgar tarihine ait geniş koleksiyonunda; antik dünya sikkeleri, çömlek ve metal işçiliğinden oymalar, duvar resimleri gibi kalıntıları barındırır. 

Pomorie’nin yerel mutfağında Türk ve Yunan mutfaklarının etkileri hissedilir. Son derece tanıdık musakka, güveç ve baklavanın Pomorie yorumlarını yiyebileceğiniz gibi, Avrupa mutfaklarından lezzetler bulmanız da mümkün. Karasal iklimin hakim olduğu Pomorie’yi ziyaret etmek için en uygun zaman, Mayıs-Eylül ayları arasındaki dönemdir.