Pitesti Otelleri Ara

En uygun Pitesti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pitesti otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pitesti Hakkında

Romanya’nın Arges bölgesinin başkenti ve en büyük şehri olan Pitesti’nin adı tepeler arasında gizlenmiş konumundan dolayı ‘saklı’ anlamına geliyor. Arges Nehri kıyısındaki şehir, başkent Bükreş’e de yaklaşık 100 kilometre mesafede bulunuyor.

En eski tarihi Paleolitik Çağ’a kadar inen, Orta Çağ’da Transilvanya ve Tuna Ovası arasında bir ticaret şehri olan Pitesti’de bugün otomotiv, ahşap ve metal üretimi yapılıyor. Önemli ulaşım yollarında bir kavşak konumunda bulunması ve ılıman bir iklime sahip olması kentin en bilinen, en uğranan yerlerden birisi olmasının da sebebi. Romanya’nın en büyük petrokimya tesislerine sahip şehrin yakınlarında ise ülkenin en büyük otomobil fabrikası (Renault Dacia) bulunuyor.

 ‘Lale kenti’ olarak da anılan şehrin en cıvıl cıvıl zamanları lalelerin açtığı bahar ayları. Her yıl geleneksel olarak kutlanan ‘The Tulip’s Simphony’ festivalinde hem çiçeklerin hem de müziğin senfonisine doyuyorsunuz. 3 gün süren festival kutlamaları tüm ülkenin insanlarını buluşturuyor. Şehrin tümüne hakim bir manzarayı ise Arges Nehri üzerindeki Vidraru Barajı’nda görebiliyorsunuz. Dağların ve ağaçların suya vuran aksiyle fotoğrafçılar için muhteşem bir fon olan baraj etrafında piknik de yapabiliyorsunuz. Cumhuriyet Parkı, Parcul Expo ve Pitesti Belediye Parkı da şehrin diğer turistik noktalarını oluşturuyor.

Pitesti’nin ilgi çekici rotasının etrafında ise görmeye değer yakın şehirler var. Romanya’nın köklü şehirlerinden biri olan Curtea de Arges, ünlü manastırı ve manastırın dilden dile dolaşan efsaneleriyle kente sadece 30 kilometre yakınlıkta.

Kente en yakın havalimanı ise 113 kilometre uzaklıktaki Craiova Havalimanı. Havalimanından şehir transferini en hızlı araç kiralayarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Dilerseniz servis kullanarak otobüs duraklarına kadar aktarma da yapabiliyorsunuz.