Piran Otelleri Ara

En uygun Piran otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Piran otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Piran Hakkında

Slovenya kıyılarının en güzel şehri Piran, Adriyatik’in de en iyi korunmuş tarihi yerlerinden biri. Üç tarafı Adriyatik’le çevrili İstra Yarımadası’ndaki kent, 13. ve 18. yüzyıllarda egemenliğinde kaldığı Venedik’in Gotik mimarisinin sergisi gibi. Bu yüzden Ortaçağ surlarının kalıntılarıyla çevrelenmiş kültürel ve tarihi bir anıt olarak korunuyor. Kent İtalya sınırına oldukça yakın olduğu için halkı hem Slovence hem de İtalyanca konuşuyor. Hatta kentin yüksek noktalarından İtalya’nın Trieste Körfezi’ni görebiliyorsunuz.

Piran bol bol fotoğraf çekebileceğiniz dokuda şehirlerden olup tarihi yapıları, dar sokakları, kırmızı kiremitli şirin evleriyle keşfe açık birçok güzellik barındırıyor. Açık hava pazarları, muhteşem lezzetler sunan deniz ürünleri restoranları ve hareketli atmosferiyle hem Hırvatistan hem de İtalyan şehirlerindeki Akdeniz sıcaklığını yansıtıyor.

Piran’ın geçmişinde ve bugününde tuz önemli bir yer tutuyor. Her nisan ayında ‘Tuz Festivali’ni kutlayan kent, Avrupa’nın en kaliteli tuz üreticisi olarak biliniyor. Piran’da doğan dünyaca ünlü keman virtüözü Giuseppe Tartini’ye ithaf edilen Tartini Meydanı’nında ise her yaz Tartini Oda Müziği Festivali düzenleniyor. Piran hem yürüyüş yapabileceğiniz bol manzara sunan yürüyüş parkurlarıyla, hem de bisiklet ve at yoluyla araca gerek duymayacağınız şehirlerden. Şehrin yolları yakın turistik beldelerden Portoroz ve diğer kıyı kentlerine bağlanıyor. Piran’ın ‘Eski Şehir’ olarak ayrılan bölümü mermer zeminli Tartini Meydanı, 1 Mayıs Meydanı, 15. yüzyıldan kalan Venedik Evi ve Belediye Binası’ndan  oluşuyor. Bir kartpostalın içinden fırlamış gibi duran şehir manzarasını ise en iyi yarımadaya bakan şehir surlarından görebiliyorsunuz. Kentte gezilecek diğer yerler arasında Piran’ın koruyucusu sayılan Aziz George Katedrali ile Denizcilik ve Sualtı Müzesi yer alıyor. Bölgenin en fotojenik kenti olan Piran’ı en güzel mayıs ve eylül ayları arasında keşfedebiliyorsunuz.

Slovenya’nın güzel şehri Piran’a havayoluyla ulaşmak istediğinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı 82 kilometre mesafedeki İtalya’nın Trieste - Friuli Venezia Giulia Havaalanı. Hırvatistan’da bulunan Pula Havalimanı’nın şehre mesafesi ise 93 kilometre. Her iki havaalanından da şehre servis, otobüs, taksi ve araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.