Pichilemu Otelleri

En uygun Pichilemu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pichilemu otellerini listele.

Pichilemu Hakkında

Güney Amerika’nın sörf cenneti olarak da bilinen Pichilemu yıl boyunca dünyanın dört bir yanından binlerce sörfçüyü ağırlıyor. Ayrıca Punta de Lobos ve Infiernillo gibi plajları da her yıl uluslararası sörf yarışmalarına ev sahipliği yapıyor. Olağanüstü kaya oluşumlarının çevrelediği Pichilemu plajlarının yanı sıra doğa sporlarına ilgisi olanların hayran kalacağı türde zirveleri ile de büyük ilgi görüyor. Picihilemu’da yapılacak en popüler aktiviteler arasında rüzgar sörfü, hiking, uçurtma sörfü ve yelken bulunuyor. Ulusal Anıt olarak adlandırılan Ross Park’ın trekking yollarını keşfedebilir, Pichilemu’nun büyüleyici kırsal ve doğal yaşam alanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her yıl Şili'den ve yurt dışından sörf tutkunlarının akın ettiği Pichilemu, Şili’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Santiago’daki Terminal Alameda’dan 3,5 saat sürüş mesafesinde yer alan Pichilemu’ya San Fernando’dan ise yaklaşık 2 saatte ulaşabilirsiniz. Centro Cultural Augustín Ross adındaki 3 katlı kültür merkezindeki sergileri görebilir, tekne turu yapabileceğiniz Cahuli Köyü’nde bir gün geçirebilir, Infiernillo plajının çok yakınındaki El Puente Holandés restoranında deniz mahsullerinden oluşan leziz spesiyallerin tadına bakabilir, sevdiklerinize hediyelik olarak seramik ve ahşap heykellerden satın alabilirsiniz. Şehrin en ünlü yeme içme mekanlarından birkaçı; okyanusun eşsiz manzarasını sunan La Roca Restaurant, deniz mahsulleri, pizza, makarna vb. lezzetler sunan Casa Roja, kahve ve ev yapımı dondurması ile ünlü Cardumen Cafe, Pepi, Pulpo, La Loba, Puente Holandes, La Casa de las Empanadas, 100% Pizza ve La Loba Restaurant. Buna ek olarak DonBuri’nin sushisini de kesinlikle tatmanızı öneriyoruz. Cabanas Buena Vista, Surfarm Pichilemu ve Surf Eat Sleep Hostel gibi birden çok konaklama tesisinin olduğu köyde bütçenize uygun bir otel bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Punta de Lobos plajında sörf yapmak isteyenler için sörf tahtası vb. eşyaların kiralanabildiği dükkanlar var. Çarşamba ve pazar günleri saat 09.00 ile 14.00 saatleri arasında açık olan Pichilemu Farmers Market’te (Çiftçi Pazarı) deniz mahsullerinden organik meyve ve sebzelere kadar envaiçeşit gıda ürününü bir arada bulabilirsiniz. Fereria Market’te ise daha çok kartpostallar, magnetler, hediyelik eşyalar ve tekstil ürünlerine denk gelmeniz muhtemel. La Quilla Food Market’te yöresel şarapların tadına bakabilir, Los Guapitos ’verdulería standında sokak lezzetlerini tadabilir, Oceanos Chile’nin sörf derslerine ve rehberli turlarına katılabilir, yol kenarında rastlayacağınız meyve sebze satıcılarından çilek, yaban mersini, zeytin, zeytinyağı, reçel vb. alabilirsiniz. Santa Cruz’a günübirlik gitme gibi bir fikriniz varsa eğer ilk olarak oldukça ilginç bir konsepti olan The Colchagua Museum’a uğramalısınız. Köyün üzüm bağlarını gezebilir, Pañul'da halen daha süren çömlekçilik geleneğine şahit olabilir ve La Campana Milli Parkı’ndaki Chocolan Palm Ormanı’nda doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

x