Phan Thiet Otelleri Ara

En uygun Phan Thiet otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Phan Thiet otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Phan Thiet Hakkında

Vietnam’ın kıyı şehri Phan Thiet, ülkenin Binh Thuan bölgesi sınırlarında yer alan eski bir yerleşim. Şehir halkının geçim kaynağı geleneksel olarak balıkçılık ve ticaret üzerine kurulu. Özellikle balık sosu üretimi önemli ticari faaliyetler arasında. Şehrin yerleşik nüfusu 200 bin civarında. Bununla birlikte bölgeyi ziyaret eden turistlerin sayısı her geçen yıl daha fazla artıyor.

Fotoğraf karelerini renklendiren atmosferi sayesinde Phan Thiet ayrıca son yıllarda turizmde de gitgide gelişiyor. Güneydoğu Asya’da Vietnam tarzı tatil yapmak isteyen pek çok turist şehrin sahillerini dolduruyor. İrili ufaklı pek çok harika plaja ev sahipliği yapan şehir lezzetli Vietnam yemeği yiyebileceğiniz restoranlarıyla da gezgin gurmelerin aklını çeliyor.

Phan Thiet tatiliniz sırasında lüks ve ihtişamı sonuna kadar yaşayabileceğiniz lüks tatil köylerinde kalabilirsiniz. Sınırlı bütçeyle hareket eden ziyaretçiler ise daha ucuz küçük otelleri ve aile pansiyonlarını tercih edebilirler. Nerede kaldığınız fark etmeksizin her daim şehrin canlı ve coşkulu atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ho Chi Minh ve çevresine seyahat ediyorsanız, birkaç günü Phan Thiet için ayırabilir, böylece Vietnam sahillerinde tatilin nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda deneyimleyebilirsiniz. Üstelik Phan Thiet ve Ho Chi Minh arasındaki mesafe sadece 160 kilometre. İki şehir arasındaki yolculuğunuzda otobüsleri tercih edebilir veya araç kiralayarak dilediğiniz an seyahatinize başlayabilirsiniz.  Kozmopolit şehre diğer ulaşım alternatifi ise Phan Thiet kent merkezindeki istasyondan her gün hareket eden trenler. Tren yolculuğu otobüse göre daha uzun sürüyor ve yaklaşık 4 saatte tamamlanıyor.

Şehir merkezinde turistler için görülebilecek çok fazla şey yok. Ancak özellikle gün batımına yakın saatlerde sahile bağlanan teknelerin renkli manzarasını fotoğraflamaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız.  

SPA merkezlerinde Uzakdoğu masajıyla rahatlamadan şehirden ayrılmayın. Üstelik masaj seanslarının fiyatı Avrupa şehirleriyle kıyaslanmayacak kadar düşük. Eğer sıcak hava balonuyla gezmeyi seviyorsanız, Phan Thiet bunun için de harika bir yer. Beyaz kumsalların üzerinde süzülen balonlardan göreceğiniz manzaralar karşısında nefesinizin kesildiğini hissedebilirsiniz.  

Vietnam’ın tüm dünyada üne kavuşmasını sağlayan şeylerden biri de kuşkusuz yemekleri. ’Bowl’’ adı verilen çukur tabaklarda servis edilen geleneksel tatlar mutlaka denenmesi gerekenler arasında başı çekiyor. Pirinç ve noodle Phan Thiet gezinizde menülerde sıkça rastlayacağınız seçeneklerden. Yengeç, karides, kalamar ve balık ise onlarca farklı çeşitte önünüze çıkabilir, şaşırmayın. Şehirde restoranların bazılarında 360 derece teras manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Menüler genellikle yerel dilde yazılıyor ancak pek çok turistik mekanda İngilizce versiyonları da bulunuyor.