Petrozavodsk Otelleri Ara

En uygun Petrozavodsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Petrozavodsk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Petrozavodsk Hakkında

‘Göller ve ormanlar ülkesi’ de denilen Karelya Cumhuriyeti’nin başkenti olan Petrozavodsk, Rusya’nın kuzeybatısında, Onega Gölü kıyısında yer alıyor. 1703 yılında Rus Çarı Peter tarafından kurulan şehrin nüfusu ağırlıklı olarak Ruslardan ve 350 kilometre mesafedeki Finlandiya’dan gelip yerleşen Finlerden oluşuyor. Bunun yanı sıra şehir farklı dinler ve mezhepler için de rahat bir yaşam ortamı sunuyor.

Şehirde kışlar uzun ve ılık, yazlar ise kısa ve serin seyrediyor. Ekonomisinde ise metal, ağaç, taş işlemeciliği, inşaat ve baskı endüstrisi önemli bir rol oynuyor. Doğası ve tarihi anıtlarıyla çok çekici bir turizm rotasına sahip şehir, Vokzar Meydanı’ndan Avrupa’nın ikinci büyük gölü olan Onega Gölü’ne yürüyerek inebileceğiniz kadar küçük. Şehrin simgeleri arasında bulunan oval alan Lenin Meydanı ve 1832’de yapılan Neoklasik mimarili Alexander Nevsky Katedrali halkı için özel bir anlam taşıyor.  

Petrozavodsk’in adeta bir açık hava müzesinde gezer gibi hissettiren sanat objeleriyle dolu caddelerinde, eğer denk gelirseniz renkli festivallerle de karşılaşabiliyorsunuz. Zamanla uluslararası bir yarışmaya dönüşen kar ve buz heykellerinin yapıldığı Hyperborea yarışması, Vozdukh canlı müzik yarışması ve ‘Beyaz Gecelerin Uyumu' festivali de bu renkli atmosferlerden bazıları olup şehrin hareketine canlılık katıyor. Doğasıyla da bir turizm potansiyeli yaratan şehrin, kiliseleriyle UNESCO koruması altında bulunan Kizhi Adası, Ruskeala Dağ Parkı, Valaam Adaları ve Kivach Şelalesi gibi muhteşem manzaralarla karşılaşacağınız kırsal alanında nehir ve dağ sporları yapabiliyorsunuz.

Uluslararası bir otoyol güzergahı ile şehir içi ulaşımında etkin raylı sisteme sahip şehirde bir de havalimanı bulunuyor. Moskova ve St. Petersburg’a seferler düzenleyen Petrozavodsk Havalimanı şehrin 12 kilometre kuzeydoğusunda kalıyor.