Petropavlovsk-Kamchatsky Otelleri Ara

En uygun Petropavlovsk-Kamchatsky otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Petropavlovsk-Kamchatsky otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Petropavlovsk-Kamchatsky Hakkında

Rusya Federasyonu’nun doğu ucundaki Kamçatka yönetim biriminin merkezi olan Petropavlovsk şehri, bir liman kenti olma özelliğini taşıyor. Avaçinskaya Körfezi kıyısında yer alan şehirde, 2002 verilerine göre yaklaşık 200 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Volkanlar ile çevrili ve yüksek tepe bölgesinde yer alan şehirden bakınca ufuk çizgisi görülemiyor.

Şehirde Sovyet rejiminde kurulmuş olan Rybachiy Nükleer Denizaltı Üssü, hala Rus donanması tarafından kullanılıyor. Moskova’ya 6 bin kilometre ve Vladivostok’a 2 bin kilometre uzaklıkta bulunan şehirde yaklaşık yirmi büyük turizm şirketi, ayı avlama ve yamaç paraşütü turizmi ile gelen turistlere ilginç anlar yaşatıyor.

Dünyanın geri kalanı ile Kamçatka Yarımadası arasında yol bağlantısı bulunmamakla birlikte, bu bölgeye yapılan ziyaretler biraz pahalı olabiliyor. Ancak yol boyunca şahit olunan olağanüstü manzarayı görmek adına turistler yine de burayı ziyaret etmeyi tercih ediyor. Ayrıca şehirde Petropavlovsk Kamçatka Havaalanı bulunuyor.