Perugia Otelleri Ara

En uygun Perugia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Perugia otellerini listele.

Perugia Hakkında

İtalya’nın tarihi şehri Perugia, aynı zamanda Umbria bölgesinin merkezini meydana getiriyor. Geçmişten bu yana Tiber Nehri’nin kıyılarına doğru genişleyen şehirde görülebilecek pek çok muazzam tarihi eser mevcut. Rönesans döneminde yaşamış ünlü İtalyan ressam Pietro Perugino’nun doğum yeri olan Perugia’nın adeta şairane güzellikteki sokaklarında dolaşırken göz alıcı tablolara ev sahipliği yapan sanat galerilerini görebilirsiniz. 1925 yılından günümüze dek eğitimini sürdüren Perugia Üniversitesi ise şehrin karakteristik yapısında son derece önemli bir yer tutuyor. Eskiden olduğu gibi şimdilerde de çok sayıda öğrenciyi ağırlayan Perugia, İtalya genelinde ‘’üniversiteler şehri’’ olarak anılıyor.  

Perugia, İtalya’nın hiç kuşkusuz en turistik şehirleri arasında yer alan Floransa’ya yaklaşık 150 kilometre mesafede. Böylece kenti ziyaret ettiğinizde dilerseniz bir gününüzü Floransa’yı keşfetmeye ayırabilirsiniz. Ayrıca Lazio ve Toskana da yine Perugia’dan kısa süreli gezilerle görebileceğiniz alternatif noktalar arasında. Perugia’nın Avrupa ve dünya çapında bu denli ün kazanmasının diğer bir nedeni ise enfes çikolataları. Şehrin tarihi sokaklarında yürürken dilerseniz eskiden beri hizmet veren çikolata mağazalarına uğrayabilir, bu leziz atıştırmalıklardan birkaç paket satın alabilirsiniz. 

Eski bir Katolik ibadethanesi olan Perugia Katedrali, şehri dolaşırken muhakkak ziyaret edilmesi gereken tarihi yapılar arasında ilk sırada yerini alıyor. Şimdilerde Perugia halkının buluşma noktası olan katedralin ardından Gotik tarzda inşa edilen ve özellikle muhteşem freskleri ile gözleri kamaştıran Priori Sarayı’nı görebilirsiniz. Ayrıca bölgede sürdürülen kazı çalışmalarından elde edilen eserleri görmek için Umbria Ulusal Arkeoloji Müzesi’nin yolunu tutabilir, müzede Roma döneminin ihtişamını yansıtan eserleri ve değerli belgeleri inceleyebilirsiniz. Perugia gezilerini çok daha keyifli hale getiren diğer bir detay ise şüphesiz karşı konulmaz İtalyan lezzetleri. Az sayıda malzemeyle yapılan nefis makarnalar ile odun ateşinde pişirilen pizzaların yanı sıra şehirde deniz ürünleri, tatlılar ve kahveler de son derece başarılı.

x