Perissa Otelleri Ara

En uygun Perissa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Perissa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Perissa Hakkında

Perissa, Yunanistan’da, Santorini Adası’nın güneydoğu kıyılarında konumlanan bir tatil kasabası. Mesa Vouno Dağı’nın güneyinde, Antik Elefsina kentinin ise tam üzerinde yükseliyor. 60’lı yıllarda inşa edilen modern kasabada geleneksel doku da hala korunuyor.

Santorini’nin en güzel kıyıları kabul edilen Perissa’nın derin, koyu mavi suları ve 7 kilometre uzunluğundaki kadifemsi siyah lav kumlarıyla kaplı plajları Mavi Bayrak ödüllü. Ege Denizi’nin sıcak sularında yüzmek ve güneşlenmek gibi klasik tatil anlayışına ek, dalış, rüzgar sörfü ve deniz paraşütü dahil tüm su sporlarını da deneyimleyebiliyorsunuz. Kasabada hareketli bir gece yaşamıyla beraber, tüm ihtiyaçları karşılayabileceğiniz mağaza ve dükkanlar da bulunuyor.

Mesa Vouno Dağı’ndan geçen yolda bulunan Antik Thira Kenti’nin kalıntılarına yürüyerek veya eşeğe binerek yapacağınız kısa bir yolculukla, Perissa’nın ve Kamari köyünün muhteşem manzarasını izleyebiliyorsunuz. Kasabanın en ilginç müzesi olan Thira’nın Mineral ve Fosil Müzesi’nde ise sadece antik kentin değil, tüm Yunanistan’ın 1.5 milyar yıl öncesine ait fosil buluntularını görebiliyorsunuz.

Tüm Santorini’de olduğu gibi Perissa da tarihin dimdik duran anıtlarıyla görsel bir şölen sergiliyor. Sayısız kilise ve şapelden, mutlaka gezin diyeceğimiz yerler ise Perissa’nın merkezinde bulunan Kutsal Haç Kilisesi, Mesa Vouno Dağı’nın eteklerindeki beyaz Pagia Katefiani Şapeli ile 16. Yüzyıldan kalma Agia Irını Bazilikası. Komşu Kamari köyüne su taksileriyle ulaşabiliyor, sadece 20 dakikada yürüyerek gidebileceğiniz Emporio’da gerçek bir Yunan köyünün havasını soluyorsunuz. Santorini’nin merkezi olan Thira ise taksiyle 15 dakikada gidebileceğiniz bir mesafede bulunuyor.

Beyaz badanalı villaları ve kayalıklı kıyılarıyla muhteşem bir manzara sergileyen Perissa,  Santorini’nin ana turistik merkezlerinden daha uygun fiyatlı olmasıyla da tercih ediliyor. Tüm bütçelere ve beklentilere uygun otel, restoran ve eğlence mekanı arasından seçim yapabiliyorsunuz.  

Yunanistan Santorini’nin şirin kasabası Perissa’ya en yakın havalimanı Santoron (Thira) Uluslararası Havalimanı olup yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Taksi veya havaalanı servisleriyle Perissa’ya transfer yapabiliyorsunuz.