Penza Otelleri Ara

En uygun Penza otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Penza otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Penza Hakkında

Penza, Rusya’nın Volga Federal Bölgesi’nde yer alan 500 bin nüfuslu bir şehir. Özellikle ülkesinde sağlık hizmetleri ve tıbbi ürünler endüstrisindeki gelişmişliğiyle ön plana çıkan şehir, ülkenin önemli tahıl üretimi yapan şehirlerinden de biri. Şehir ayrıca uzay aracı üretimi ve geliştirilmesi üzerine kurulan Ulusal Uzay Ajansı’nın tesisleri ile özellikle nükleer güç üretiminde kullanılan ileri teknoloji ekipmanları geliştiren kurumlara da ev sahipliği yapıyor.

İlaç, tıbbi malzeme ve tıbbi teknoloji ürünleri üretimi yapan fabrika ve kurumlar yanında Penza, önemli bir sağlık şehri. Şehirde kanser, bağımlılıklar, çocuk hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları ve göz hastalıkları üzerinde ihtisaslaşmış hastanelerin yanında sağlık ile ilaç alanında kalite ve standartları belirleyen kurumlar yer alıyor.

Volga Nehri’nin kollarından olan Sura Nehri çevresinde kurulan Penza’da önemli ziyaret edilecek noktaları arasında nehir üzerindeki Savaş Anıtı, Kukla Tiyatrosu, Spassk Katedrali, Vosnesnie Katedrali ile Penza’nın alâmetifarikası olan ahşap işlemeli evler yer alıyor. Şehrin tek havalimanı ise 10 kilometre güneyde yer alıyor. Şehir ile havalimanı arasında toplu taşıma imkanı yer alıyor.