Parramatta Otelleri Ara

En uygun Parramatta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Parramatta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Parramatta Hakkında

Avustralya’nın tarihini anlatan şehirlerden olan Parramatta, Sidney’in’in en önemli banliyölerinden ve Yeni Güney Galler eyaletinde bulunuyor. Şehir Sidney’in iş merkezine 23 kilometre mesafede olup, Sidney Limanı’na dökülen bir nehrin kıyısında konumlanıyor.

1788 yılında İngilizler’in kurduğu Parramatta günümüzde Batı Sidney ekonomisinin de başkenti olarak kabul ediliyor. Avustralya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden Westfield şehrin en önemli yatırımlarından biri. Ayrıca Sidney’in ana ulaşım merkezi olan şehirde metro, tren, otobüs ve feribotla ülke içindeki birçok noktaya erişebiliyorsunuz.

Avustralya’nın en eski yerlileri olan Aborjinler’in manevi kültürünü yansıtan Parramatta’da çok sayıda önemli miras alanlarıyla karşılaşıyorsunuz. Tarihi yapıt Elizabeth Farm Hause, dünya mirasları listesindeki Eski Hükümet Binası gibi eserler aynı zamanda ülkenin de en eski binaları olup, sömürge binaları ile 19. ve 20. Yüzyıldan kalan köprüler, parklarla birlikte tarih şöleninin yapıtaşlarını oluşturuyor.  Gece ışık oyunlarıyla renklenen nehrin üzerindeki Lennox Köprüsü ve Sidney’in en güzel yemeklerini bulabileceğiniz Church Street şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Zarif peyzajlı parkları, dünyaca ünlü Riverside Tiyatrosu ve nehir kıyısında gezinen feribotlarıyla Sidney’in mutlaka görülesi yerlerinden olan Parramatta, Avustralya’nın en turistik bölgelerinden kabul ediliyor.

Parramatta Gölü Koruma Alanı 60 hektarlık bir park rezerviyle şehir doğasının güzelliğinin temsiliyken, spor etkinlikleri için inşa edilen büyük Pirtek Stadyumu ve sanatçıların çalışmalarını sergiledikleri sanat alanları da şehrin sosyal hayatını aktif tutuyor. Şehirdeki Arap Film Festivali, Yeni Ay Yılı Festivali, Satranç Festivali, Güney Asya Sanatları Festivali etkinlikleri tam bir karnaval havasında kutlanıyor. Kent kış mevsiminde de farklı bir konsept kazanıyor. Şehrin Prens Alfred Meydanı kış harikalar diyarına dönüştürülerek müzik dinletileri ve buz pateni danslarıyla ışıl ışıl bir atmosfere bürünüyor.

Parramatta’ya havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havalimanı yaklaşık 34 kilometre mesafedeki Sidney Kingsford Smith Havaalanı. Havaalanından şehir merkezine tren, otobüs, taksi veya araç kiralama alternatifleri arasında seçim yaparak ulaşabiliyorsunuz.