Paraguay Otelleri Ara

En uygun Paraguay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Paraguay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Paraguay Hakkında

Güney yarımkürede bulunan ve denize kıyısı olmayan Paraguay’ın, güneyi ile güneybatısında Arjantin, kuzeyi ile kuzeydoğunda Brezilya ve kuzeybatısında Bolivya bulunuyor.

Yaklaşık 300 yıl İspanyol İmparatorluğu’nun bir parçası olan ülke, 19. yüzyılın başlarında Bask kökenli soylu bir İspanyol aileden gelen Simon Bolivar’ın başlattığı devrim hareketi ile 1811 yılında bağımsızlığına kavuştu. Şu anda ülkede 45 vekilli Senato ve 80 vekilli Temsilciler Meclisi’nden oluşan iki parlamento bulunuyor. Guarani (Paraguay yerlisi) kadınlarıyla İspanyol erkeklerin evlilikleri Paraguay nüfusunun büyük çoğunluğunun melez  (Mestizo) olmasını sağlamış durumda.  

Ülkenin yüzde 95’i İspanyol ve Mestizolardan yüzde 5’i ise diğer etnik gruplardan oluşuyor. Resmi dilleri Guarani ve İspanyolca olan ülkenin resmi dini ise Hıristiyanlık. Ülke nüfusunun yüzde 96’sı Katoliklerden yüzde 3’ü ise Protestanlardan oluşuyor. Fakat ülkede farklı inançlara da dinsel özgürlük tanınıyor.

Başkenti Asunción olan ülkenin başlıca kentleri Presidente Strocessner, Perdo Juan Caballero, Encarnación, Concepción olarak sıralanıyor. Paraguay’da topraklar, tarıma oldukça elverişlidir. Ülkede çok çeşitli tarım ürünleri yetişiyor. Mısır, buğday, soya fasulyesi, yer fıstığı, tütün, kahve, pirinç yetiştirilen ürünlerden bazıları. Ülke ekonomisinin çok büyük bir bölümü tarıma dayandığından çalışan nüfusun hemen hemen yarısından fazlası tarım sektöründe çalışıyor. Paraguay, elektrik, soya fasulyesi, pamuk, et ve bitkisel yağlar ihraç ederken, tüketim malları, tütün, petrol ithal ediyor.

Yağışlı subtropikal iklimin görüldüğü Paraguay’da kış aylarında (haziran, ağustos) gece gündüz sıcaklık farkları oldukça yüksek. Ekim-mayıs arası ülke genelinde yağışlı geçiyor. Yılın kalan aylarında ülkenin kuzeyi gezmek için uygundur. Kuzeye göre daha nemli bir iklime sahip Güney Paraguay’da mevsim ayrımı yapılmasına gerek yoktur. Aktivitelerin ve festivallerin daha yoğun olduğu yaz aylarında ülkeyi ziyaret etmek öneriliyor.

Paraguay mutfağı, İspanya başta olmak üzere birçok Avrupa medeniyetinden etkilenmiş denilebilir. Paraguay’ın cassava ve mısır gibi kendine özgü besin kaynakları bulunuyor. Ülkede kuzu, tavuk ve domuz eti çok fazla tüketiliyor. Ülkenin para birimi Paraguay Guarani (PYG). 2000 Paraguay Guarani ise yaklaşık 1 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Türkiye-Paraguay Vize Muafiyet Antlaşması’nın 2008 Ocak ayında yürürlüğe girmesinden bu yana her iki ülke vatandaşları karşılıklı olarak turistik seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaf tutuluyor.