Pamukkale Şehir Merkezi Otelleri Ara

En uygun Pamukkale Şehir Merkezi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pamukkale Şehir Merkezi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pamukkale Şehir Merkezi Hakkında

Sadece Denizli’nin değil, tüm Türkiye’nin en kendine has bölgelerinden biri olan Pamukkale, yılda ortalama 1,5 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Denizli’nin en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyan Pamukkale, bilhassa şifalı kaplıcalarıyla ön plana çıkıyor. Geçmişi Antik Dönem’e kadar uzanan bölge, travertenleriyle de tüm dünyada eşine nadir rastlanılacak bir doğal güzelliğe sahip. Pek çok kaynakta “Dünyanın Sekizinci Harikası” olarak anılıyor. Pamukkale, adını ise beyaz renkli travertenlerden almış.

Dünyanın en gözde turistik destinasyonlarından biri olan Pamukkale ile Denizli şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 19 km mesafe bulunuyor. Menderes Nehri’nin hemen kıyı bölümünde yer alan ve şehrin pek çok bölgesinden görülebilen Pamukkale travertenlerinin benzerlerine dünyanın pek çok bölgesinde rastlamak mümkün, ancak bunların çoğu, Pamukkale gibi termal kaynaklar bakımından zengin değil. Binlerce yıllık zaman dilimi içinde bugünkü halini alan Pamukkale travertenlerindeki kaplıcaların, felç, kalp ve damar başta olmak üzere çok sayıda rahatsızlık için güçlü bir şifa kaynağı olduğuna inanılıyor. Helenistik çağlardan günümüze sayısız medeniyete kucak açan Pamukkale, yaklaşık 30 sene önce UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dahil edildi.

Bölgenin coğrafi açıdan son derece orijinal bir yapıya sahip olması dışında hem şifa kaynağı olarak kabul görmesi, hem de tarihi/kültürel bir mirasa sahip olması, burayı tam anlamıyla bir turizm merkezi haline getirdi. Pamukkale’de yamaç paraşütü ve dağcılık gibi aktivitelerin yanı sıra bisiklet ve yürüyüş turları da oldukça ilgi görüyor. Ayrıca bu bölgeye yakın bir mesafede bulunan Bozdağ’a çıkarak kayak yapmanız da mümkün. Dilerseniz burada yer alan teleferik ile Kent Ormanı’nı da gezebilirsiniz. Denizli şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla yaklaşık 20-25 dakika gibi bir sürede Pamukkale’ye varmanız muhtemel.