Palestine Otelleri Ara

En uygun Palestine otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Palestine otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Palestine Hakkında

2003 yılında 8 astronotun hayatını kaybettiği Columbia uzay aracı kazasının ardından uzay aracının en büyük parçasının düştüğü yer olarak bilinen ABD’nin Teksas eyaleti şehirlerinden Palestine ülkenin uzay çalışmaları açısından da önemli bir noktada bulunuyor.

Şehir, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) yüksek irtifa balonlarının atmosfere gönderildiği Columbia Bilimsel Balon Tesisleri’ne ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. Doğu Teksas’ın Anderson ilinin de merkezi olan Palestine1870’lerde şehirden geçen tren yoluyla büyüyen bir şehir haline geldi. Bugün dahi şehre ulaşımda önemli bir yol olan demiryolu, şehrin önemli müzelerinden birinin de temasını oluşturuyor. Teksas Demiryolu Müzesi, Palestine’de yer alıyor. Tarihi trenler ile Teksas’ın 1800’lerdeki ticari hayatının anlatıldığı müze dışında şehirde bir de Çocuk Müzesi ve Doğu Teksas Kültür Müzesi yer alıyor.

Şehirde uzay araştırmaları açısından gelişmiş bir de üniversite kurulmuş durumda. Uzay çalışmaları açısından önemli bir şehir olan Palestine’de bir de havalimanı yer alıyor. Şehrin 10 kilometre batısında yer alan havalimanı, Columbia Bilimsel Balon Tesisleri’nin de yanında bulunuyor.