Palandöken Otelleri Ara

En uygun Palandöken otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Palandöken otellerini listele.

Palandöken Hakkında

Türkiye’nin kayak ve kış turizmi cennetlerinden Palandöken, Erzurum ilinin sınırlarında yer alıyor. İlçeyle aynı adlı dağın eteklerinde kurulan kayak merkezi, günümüzde lüks otelleri ve pistleriyle göz kamaştırıyor. Pek çok uluslararası organizasyon ve etkinliğe sahne olan Palandöken’de geçtiğimiz yıllarda üniversite kış oyunları da düzenlendi. Üstelik ilçeye bu dönemde yurt dışından ve içinden çok sayıda ziyaretçi geldi.

2016 yılında yapılan nüfus sayımına göre ilçede yaşayanların sayısı 170 bine yaklaşıyor. Palandöken’in Erzurum şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 7 kilometre. Bu sayede merkezden bir taksiye veya servis aracına bindiğinizde yaklaşık 15 dakikada dünyaca ünlü kayak merkezinde olabilir, tatilinize başlayabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden Erzurum’a direkt uçabilirsiniz. Şehre ayrıca tren veya otobüslerle de gelme şansınız var. Ancak özellikle uzak yerlerden yapacağınız yolculuklarda otobüs ve tren seçeneği fazlaca yorucu olabilir.

Palandöken Dağı’nın en yüksek noktası Ejder Tepesi adıyla biliniyor. Bölgede kayağın dışında kızakla kayma, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi diğer keyifli aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. Palandöken otellerinin çoğunda kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı ve şömine gibi özellikler bulunuyor. Taze sıkılmış meyve sularını tadabileceğiniz otellerde dilerseniz masaj yaparak vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Palandöken otellerinin pek çoğu Erzurum Havalimanı’ndan ücretsiz ulaşım olanağı sağlıyor. Ayrıca iş için seyahat ettiğinizde tesislerdeki toplantı odalarından yararlanabilir, dilerseniz aracınızı otellere ait otoparklara bırakabilirsiniz. Geceleri ise tesislerde canlı müzik dinleyerek ve diskoda dans ederek eğlenebilirsiniz.

x