Ovacık, Fethiye Otelleri

En uygun Ovacık, Fethiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ovacık, Fethiye otellerini listele.

Ovacık, Fethiye Hakkında

Antalya’nın en turistik ilçelerinden biri olan Kemer’e bağlı Ovacık Köyü ya da mahallesi, tatilde huzur ve sakinlik arayanların ilk adresi. Antalya şehir merkezine 68 km, Kemer ilçe merkezine ise 25 km mesafede yer alan Ovacık’ta çok uygun fiyata konaklayabilir ve günübirlik Kemer’i, Antalya’nın diğer ilçelerini gezebilirsiniz. Kemer’de Ovacık’a göre çok daha lüks otel ve pansiyonlar bulmak da mümkün. Ovacık ve çevresinde gezilecek başlıca yerler: Dakapo Plajı, Faselis Atik Kenti, Göynük Kanyonu, Olympos Teleferik (Tekirova), Tahtalı Dağları, Moon Light Parkı, Dinopark (Göynük), Folklorik Yörük Parkı, Beydağları Olimpos Sahil Milli Parkı, Dolphnarium Kemer, DoluSu Park ve Tekirova Ekolojik Doğal Parkı.

Ovacık’ta güne lezzetli bir köy kahvaltısıyla başlayabilir ve denize girmek için Kemer’in yolunu tutabilirsiniz. Kemer’de hem gece hayatı çok hareketli hem de birbirinden güzel sahil restoranları bulunuyor. Kemer’de şnorkelle veya tüplü dalış aktivitelerine de katılmayı unutmayın. Ayrıca bisiklete binme veya trekking yapma gibi meraklarınız varsa eğer Likya Yolu rotalarından birini seçebilirsiniz. Yaz aylarının en popüler festivallerinden biri olan Kemer Rock Fest de Ovacık’a yakın bir mesafede gerçekleşiyor.

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Ovacık’a ulaşmak için hava yolu veya karayolunu tercih edebilirsiniz. Kemer’e en yakın havalimanı olan Antalya Havalimanı, Ovacık’tan 65 km uzaklıkta yer alıyor. Antalya Havalimanı’na vardıktan sonra otobüsle Kemer’e gidebilirsiniz. Kemer’den Ovacık’a gitmek içinse dilerseniz araç kiralayabilir ya da taksileri kullanabilirsiniz.

Ovacık, Fethiye Galeri

x