Ouagadougou Otelleri Ara

En uygun Ouagadougou otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ouagadougou otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ouagadougou Hakkında

Burkina Faso’nun en büyük şehri olan Ouagadougou şehri aynı zamanda başkent konumundadır. Şehir ülkenin idari, kültürel ve ekonomik önem taşıyan merkezi durumundadır. Ekonomi tamamen yiyecek ve tekstil faaliyetlerine dayanmaktadır. Bölgesel bir farklılık gösteren kent merkezinin iklimi savan ve tropikal iklim arasında değişmektedir. Belirli aylarda oldukça yağış alan Ouagadougou şehrinde sıcaklıklar 44 dereceye kadar yükselebilmektedir. Pirinç ve fasulyeden oluşturulan yemeklerin sıklıkça tercih edildiği kentte domates ve yer fıstığı sos olarak kullanılmaktadır.

Kurutulmuş mangodan hazırlanan tatlılar ve Afrika mutfağına ait ikramlar kişi üzerinde güzel bir etki yaratmaktadır. Ouaga-Loudun Dostluk Bahçesi, Thomas Sankara’nın Mezarı, Ulusal Müzik Müzesi, Moro Naba Sarayı, Ulusal Müze ve La Place du Grand Lyon Anıtı şehrin en çok ziyaret edilen turistik alanları olarak bilinmektedir. Şehirde gece kulüplerinden ziyade çok fazla bar bulunmaktadır. Bu barlarda canlı müzik ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Her yıl Ekim ayında Hip hop Kültürü Uluslar arası Festivali düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra Fespaco Film Festivali, Uluslararası Tiyatro Festivali ve Jazz Festivali dikkat çekici etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Kent merkezinde Nuance, Sortileges ve Espace Gondwana gibi popüler alışveriş alanları bulunmaktadır. Ouagadougou’da bulunan havalimanı, önemli bir stratejik konuma sahiptir.