Otel Şadibey Çiftliği

Kastamonu Merkez, Kastamonu
Otel Şadibey Çiftliği Genel
Otel Şadibey Çiftliği Genel
Otel Şadibey Çiftliği Genel
Otel Şadibey Çiftliği Genel
Otel Şadibey Çiftliği Genel
Image More +13 fotoğraf
Otel Şadibey Çiftliği
Talipler Köyü Şadibey Çiftliği Kastamonu Merkez/Kastamonu Kastamonu Merkez, Kastamonu

Türkiye’de doğa ve kültür turizminin kesiştiği noktalardan biri olan Kastamonu’da misafirlerini ağırlayan Otel Şadibey Çiftliği, misafirlerini tabiatla iç içe bir tatile davet ediyor. 1890 tarihinde inşa edilen konak binası bölgenin geleneğine uygun üç katlı, ana giriş üzerine haremlik selamlık bölümleri bulunan, 16 oda ve 2 sofalı bir konak. Konağın odaları misafirlerin konaklamasına ayrılmışken, günümüzde sofa alanları iç oturma alanı olarak düzenlenmiş.

Çiftliğin içerisinde bu gün ayakta kalan yapıdan önce yıkılmış başka bir konak olduğu tahmin ediliyor. Bu gün o dönemden sadece 1831 tarihli Osmanlı tipi hamam ayakta ve restore edilerek misafirlerin kullanımına sunulmuş.

Bulunduğu konum dolayısıyla doğa yürüyüşü, kuş gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı gibi aktiviteler için elverişli olan otelde misafirlere aynı zamanda dağ bisikleti kiralama, tenis kortu kiralama, binicilik dersleri ve atlı safari gibi imkanlar da sağlanıyor.

Tesis misafirlerine oda kahvaltı konseptiyle hizmet veriyor. Kastamonu şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan otele Kastamonu Havaalanından 30 kilometrelik bir yolculukla ulaşılabiliyor.

Kastamonu Merkez merkezine 17,5 km

Oda Bul

Tesisteki Oda Tipleri

Standart
Standart Oda
Standard
Standard Tek Büyük Yataklı Oda
Family
Family Oda
Hunting
Hunting Mansion

Otel Özellikleri

Tesis Çevresindeki Yerler

Ulaşım

Tesis Konaklama Özellikleri

Otel Kuralları

Yakınındaki Oteller

x