Orenburg Otelleri Ara

En uygun Orenburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Orenburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Orenburg Hakkında

Rusya’nın Volga Federal Bölgesi’nde yer alan Orenburg Oblastı’na bağlı bir kent olan Orenburg, Ural Nehri civarında konumlanmaktadır. Kent aynı zamanda Orenburg Oblastı’nın yönetim merkezidir. Ayrıca Orenburg 1920-1925 yılları arasında Kazakistan’a başkentlik yapmıştır. Günümüzde kuzey ve güney olarak iki bölgeye ayrılan Orenburg,

Başkurt, Tatar ve Kazak Türklerinin yaşadığı bölgelerdendir. Tarih ve Doğa Bilimleri Müzesi, Sanat Müzesi, Orenburg Tarih Müzesi, Maksim Gorki Tiyatrosu ve Kukla Tiyatrosu, kentin gezilip görülecek önemli yerlerindendir. Orenburg 500 binden fazla nüfusa sahiptir. Nüfusun önemli bir çoğunluğunu Ruslar oluşturmaktadır. Nüfusun % 10 civarındaki bir oranı ise çeşitli Türk topluluklarından meydana gelmektedir. Eski yerleşim Türklere ait olduğu için şehirde eski yapı camilere rastlamak mümkündür. Kervansaray Camii, Orenburg Ulu Camii ve Hüseyin Camii, kentteki önemli camilerdendir.

Ulaşım açısından elverişli olan bu kentte, otoyollarla ve demiryollarıyla birçok yere ulaşım sağlanabilmektedir. Orenburg kentinin bulunduğu bölgede dağ ve nehir turizmi gelişmiştir. Orenburg ayrıca geleneksel el sanatlarından biri olan Orenburg şallarıyla ünlüdür. Şal ve benzeri tasarımlarla işlenen bu ürünler, normal kullanımın dışında dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedir. Orenburg TV Kulesi ise sıradışı mimarisiyle görülmeye değerdir.

Bunların yanı sıra kent, sahip olduğu müzeler ve tiyatrolarla turistlere kültürel ve sanatsal aktivitelerde bulunma imkanı da sunmaktadır. Orenburg hava ulaşımı Orenburg Tsentralny Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 27 km uzaklıkta yer almakta olup havalimanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı vardır. İstanbul – Orenburg arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az 7 saat 40 dakikadır.