Ören Otelleri Ara

En uygun Ören otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ören otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ören Hakkında

Muhteşem berraklıktaki denizi ve nefis koylarıyla hafızanıza kazınacak Ören, Muğla’nın Milas ilçesi sınırlarındaki turistik bir mahalle. Eskiden Keramos ve Gereme gibi isimlerle bilinen Ören’de yerleşimlerin başlangıcı günümüzden çağlar öncesine değin tarihleniyor. Milas’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Ören’e hem Milas’ın ilçe merkezinden hem de Bodrum’dan dolmuşlarla gelmeniz mümkün. 

Ören’in nüfusu kış aylarında 3000 civarında. Yaz geldiğinde ise mahallede yaşayanların sayısı özellikle yurt dışından buraya gelen turistlerle birlikte yaklaşık 10 katına yükseliyor. Önceleri kendi halinde bir kasaba görünümünde olan Ören’in ekonomik kaynakları balıkçılık ve tarımdı. Şimdilerde ise turizm çok daha ön planda. Bölgede birbiri ardına açılan oteller ve restoranlar artık bölge ekonomisinin belkemiği sayılıyor. Ören’e geldiğinizde araçla yaklaşık 20 dakika mesafedeki Akbük Koyu ve civarını keşfetmeyi kesinlikle atlamayın. Azmak Nehri’nin manzarasına karşı fotoğraf molası ise muhakkak Ören’de yapılacaklar listenize yerleşmeli. 

Bölgede gündüzler genellikle yamaç paraşütü, ATV tarzı araçlarla gezi, kano turu veya sörf gibi aktivitelerle geçiyor. Gece olduğunda ise Ören’in barlar ve kulüpler konusunda yakın komşusu Bodrum kadar geliştiğini söyleyemeyiz. Eğer müzik dinleyerek günün yorgunluğunu atmak veya dünyaca ünlü şarkıcıların sahne aldığı konserlerde eğlenmek isterseniz, biraz yolu göze alarak Bodrum’un merkezine gelmeniz gerek. Ege’nin doğa harikası koylarına doğru açılmak isteyenler için düzenlenen tekne turları ise özellikle yaz aylarının favorisi. Ören’de denize yalnızca birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki otel ve pansiyonlarda veya bungalov odalarda konaklayabilirsiniz. Çadırlar ise hiç kuşkusuz çok daha ucuz. Ancak çadır ve kamp seçeneğinin oteller kadar rahat olmadığını anımsatalım.