Ölüdeniz Otelleri

En uygun Ölüdeniz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ölüdeniz otellerini listele.

Ölüdeniz Hakkında

Muğla’ya bağlı Fethiye’de yer alan Ölüdeniz muazzam güzelliğiyle ünlü kumsalıyla meşhur bir yer. Ölüdeniz’in kristal berraklığındaki sularında yüzüp dalış yapabilir veya kumsalda uzun yürüyüşlere çıkabilir, olağanüstü manzarayı seyrederken uzanıp dinlenebilirsiniz. Bahar aylarında turizm sezonunun canlanmaya başladığı Ölüdeniz’de Babadağ’dan yamaç paraşütü ile atlamaksa bölgenin adrenalin seviyesi en yüksek aktiviteleri arasında.

Aynı zamanda Türkiye’nin ender lagünlerinden biri olan Ölüdeniz’in neredeyse her noktası eşsiz bir fotoğraf karesi niteliğinde. Denizde yüzerek veya doğada yürüyerek geçirdiğiniz yorucu bir günün ardından manzaralı kafe ve restoranlarda mola verebilir, bölgenin meşhur balıklarını, gözlemelerini ve deniz ürünlerini tadabilirsiniz.

Sit alanı olarak koruma altına alınan Ölüdeniz dağcılık, safari ve diğer pek çok spor için de ideal. Çam ağaçlarının gölgesinde dinlenerek huzur bulabileceğiniz bu harika yerde tatil için genellikle yaz sezonu tercih edilse de sonbahar veya kış aylarında geldiğinizde doğanın farklı güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz. Likyalılar döneminde ‘’güneş ve ışık diyarı’’ olarak bilinen Ölüdeniz’de dalış yaptığınızda ise denizin derinliklerinde yaşayan rengarenk canlıların nefes kesici dünyasını görme şansını bulabilirsiniz.

Ölüdeniz Galeri

Ölüdeniz Semtleri

Ölüdeniz Seyahat Yazıları

x