Olhao Otelleri Ara

En uygun Olhao otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Olhao otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Olhao Hakkında

Portekiz’in Algerve kıyılarında konumlanan Olhao şehri bölgenin en büyük balıkçı limanına sahip. Faro şehrinin 8 kilometre doğusunda, İspanya sınırına ise araçla 30 dakika mesafede bulunan şehir, büyüleyici Ria Formosa sulak alanlarına da oldukça yakın. Doğal bir park gibi görünen Olhao yeşilliğiyle, yerel halkın renkleriyle, müzeleriyle ve şapelleriyle keşfe değer şehirlerden.

1378’den bu yana bilinen tarihiyle bir balıkçı köyü olarak anılan Olhao, 1808 yılında şehir unvanına kavuşarak ,kurulan balık konserve fabrikalarıyla gelişimini sürdüren güzel bir belde. Mükemmel plajları, sevimli küçük sokakları ve kıyıdaki balık pazarı şehrin en can alıcı noktalarını oluşturuyor. Antikadan, canlı hayvana, meyveye sebzeye kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz pazarı oldukça renkli bir atmosfere sahip. Eski mahalleleri ise beyaz badanalı evler, düz çatıları ile Mağribi tarzı olup, oldukça fotojenik görüntüler sergiliyor. Binalarının çoğunda ferforje balkonlar göreceğiniz, oymalı taş işçiliğine ve çini süslemelerine hayran kalacağınız bu evler limanın sadeliğiyle tezat oluşturuyor. 17. Yüzyılda yapılan şehrin Barok mimarili en eski kilisesi Nossa Senhora do Rosário’da balıkçıların eşleri hala denizden sağ salim dönmeleri için kocalarına dua ediyor. Şehrin güneş ve denizle buluşturan plajları ise sakin bir huzurla dolacağınızIlha da Cultura ve Ilha da Armona adaları. Bu adalar ayrıca kabuklu deniz hayvanları ve nadir kuş türlerine ev sahipliği yapan, korunan bir lagün olan Ria Formosa’nın bir uzantısı. Tüplü ve şnorkelli dalış için mükemmel olan bu doğal adacıkların kumlu plajlarına şehirden kalkan feribotlarla ulaşabiliyorsunuz.

Gastronomik bir üs olarak da tanımlanan Olhao, deniz ürünlerinin en güzel sunulduğu şehirlerden. Her yıl ağustos ayının ikinci haftasında kabuklu deniz ürünleri ve istiridye de dahil birçok tadın yarıştığı Festival do Marisco  da şehrin en çok turist çeken etkinliklerinden.

Olhao’ya havayoluyla gelmek istediğinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı Faro Havaalanı. Olhao’ya 16 kilometre mesafedeki alandan kente araç kiralayarak, otobüs veya taksi kullanarak gelebiliyorsunuz.