Oia Otelleri Ara

En uygun Oia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Oia otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Oia Hakkında

Santorini’nin kuzey kısmında bulunan eski bir köy olan Oia'nın çok sayıda ziyaretçi çekmesinin başlıca nedenleri arasında eşsiz bir uçuruma ve kaldera manzarasına sahip olması geliyor. 
Oia, Yunanistan’ın kimliği korunabilmiş ilk yerleşim yeri özelliği taşıyor. Kasabanın, kendine özgü özelliklerinden biri de birçok evin kalderaların dik yamaçları üzerine inşa edilmesi. Kiklad mimarisi ile yapılan evler, Oia’da görülmesi gereken yapıların en başında geliyor. Bir ada klasiği olan beyaz badanalı ve mavi kapılı evlere Oia’da da sık rastlanılması mümkün. Kasaba, aynı zamanda gün batışı ile de ünlü. Birçok insan güneşin batışını  kalderadan izlemek için bir araya geliyor
Santorini’nin Rönesans ruhunu yansıtan Oia, 1956’da yıkıcı bir depremle harap olmuş ve restore edilerek özellikleri korunmaya çalışmış bir kasaba.
Köpüklü Ege Denizi’ne bakan köy evlerinin ve gün batımının yarattığı fotojenik atmosferinin yanı sıra, Oia, denizinin güzelliği ve Yunanlı’ların geleneksel eğlence mekanları olan tavernaları, el sanatları atölyeleri ile de oldukça popüler.
Bölgeye en yakın şehir olan Fira’dan kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.