Obzor Otelleri Ara

En uygun Obzor otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Obzor otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Obzor Hakkında

Obzor; Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısındaki küçük bir kasaba ve sahil beldesidir. Yaklaşık 1000 yıl önce, Obzor'a Güneş Şehri deniyordu ve Roma imparatorları, yaz boyunca dinlenmek için zamanlarını burada geçiriyordu. Bugün de Bulgaristan’ın güneydoğu kıyısındaki bu tatil beldesi, kumlu plajı ile hala turistler için bir çekim merkezi. Çeşmesi, saat kulesi, yeşillikler içinde bir parkı ve buluşmaların merkezi meydanı ile küçücük bir şehir olan Obzor’da; dost canlısı bir ortamda tam anlamıyla bir deniz tatili yapabilirsiniz. 

Stara Planina Dağları'nın yanında yer alan Obzor plajı, Karadeniz’in en güzel plajlarından biridir. 10 kilometrelik sahili boyunca altın kumların üzerinde yürüyebilir, civardaki restoranlarda dinlenebilirsiniz. Terk edilmiş bir deniz feneri olan Cape Emine’de, doğaya ve manzaraya doyabilirsiniz. Iraklı ve Byala plajlarında yüzmenin yanı sıra sörf ve su sporları yaparak iyi vakit geçirebilirsiniz. Byala limanındaki restoranlarda dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Cape St. Atanas Antik Kale’sinde devam eden arkeolojik kazıların arasında gezinebilir. Bulgarca ve İngilizce levhaları takip ederek bilgi edinebilirsiniz. Kaleye çıkmak için yürüdüğünüz yol boyunca mükemmel bir manzara size eşlik edecek.

Et ve sebzelerin bir araya getirildiği güvecin ön planda olduğu yerel mutfağında; deniz mahsülleri, domuz kebapları ve şaraplarını deneyebilirsiniz. Obzor’a seyahat için en uygun dönem, Haziran ve Ekim ayları arasındadır.