Noyabrsk Otelleri

En uygun Noyabrsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Noyabrsk otellerini listele.

Noyabrsk Hakkında

Noyabrsk, Rusya Federasyonu’nun kuzeyindeki Sibirya bölgesinde yer alan Yamalo Nenets Özerk Okrugu içerisinde yer alan şehirlerden biri. Okrugun güneyinde yer alan ve ülkenin en önemli yer altı kaynaklarına da ev sahipliği yapıyor. Şehrin en önemli gelir kaynağını hidrocarbon ürünleri oluştururken dünyanın önde gelen petrol ve doğalgaz şirketi Gazprom’un da doğalgaz ve petrol sondajı yaptığı kuyuları bulunuyor. Gazprom ayrıca şehirde doğalgaz ve petrolü işliyor. Şehirde 1000 civarında doğal gaz ve gaz işlemeye yönelik işletme yer alıyor. Kuzeyin bu şehri ayrıca spor doğa aktiviteleri alanında da dikkat çekici.

Yaz ve sonbaharda Khanto gölü çevresinde sportif aktiviteler düzenleniyor. Trekking ve kamp gibi aktivitelere ev sahipliği yapan diğer bir alan ise şehrin ormanları. Mantar toplama şansının da bulunduğu ormanlar Yamal Motocross Kupası’na da ev sahipliği yapıyor. Şehirde bulunan iki dini yapı ise şehrin görülmeye değer en önemli iki yapısı. Bunlardan biri Baş Melek Mikail Katedrali ile Noyabrsk Camii.

Önemli bir doğal gaz rezervine sahip şehrin bir de havalimanı bulunuyor. Ülkenin birçok önemli şehrine direkt uçuşların gerçekleştiği Noyabrsk Havalimanı şehrin 9,5 kilometre batısında bulunuyor. Havalimanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşma imkanı da yer alıyor.

x