Novo Mesto Otelleri Ara

En uygun Novo Mesto otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Novo Mesto otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Novo Mesto Hakkında

Güney Slovenya’da Krka Nehri’nin üzerinde yükselen Novo Mesto şehrinin kuruluşu 1365 yılına kadar uzanırken, 15. Yüzyılda Osmanlılar tarafından bir askeri üs olarak kullanıldığı biliniyor. Geçmişinde savaşlar ve veba salgını gibi büyük yıkımlar yaşayan şehir, günümüzde önemli bir bölgesel merkez olarak öne çıkıyor. Uranyum yatakları açısından zengin, hidroelektrik santraliyle kalkınan, otomobil, tekstil ve ecza-kimya endüstrisiyle gelişmiş bir profil sergileyen Novo Mesto, doğası ve enerjisiyle de dünyanın dört yanından turist çekiyor.

Şehrin sokaklarında yürümek veya bisiklete binmek, parkları, meydanları ve doğa rezervlerini keşfetmek için en iyi ulaşım şekli. Ormanları, nehirleri, karstik mağaraları, üzüm bağları ile cezbedici bir coğrafya olmasının yanı sıra, Avrupa’da hatırı sayılır bir arkeoloji koleksiyonuna sahip şehirde Otecec Kalesi, Pleterje Charterhouse Açık Hava Müzesi, Mokrice Kalesi, Halk Evi ve Dolenjska Müzesi de önemli kültür duraklarını oluşturuyor. Şehri simgeleyen en önemli yapı ise 7. Yüzyıla tarihlenen Eski Şato (Stari Grad) olup, gözlem güvertesinden tüm şehrin manzarasını izleyebiliyorsunuz.

Kentin aynı zamanda alışveriş merkezi olan meydanına ise Glavni deniyor. Glavni’de büyüklü küçüklü mağazalar ve restoranlar bulabiliyor, sanat galerilerini gezebiliyorsunuz. Belediye Binası, Aziz Nicholas Kilisesi, Fransisken Manastırı gibi önemli yapılar göreceğiniz kent merkezi dışında, banliyö bölgesinde ise 8 Orta Çağ kalesi bulunuyor.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Novo Mesto’da doğadaki her rengin yansımasını bulabiliyor ve muhteşem fonlar yaratabiliyorsunuz. Şehrin Krka Nehri’nin iki yakasını bağlayan Kakandija Köprüsü ile Trska Gora Parkı, kiremitli çatıların ve antik binaların en iyi izlendiği panorama noktalarından.  Şehirden günü birlik yapabileceğiniz gezilerle de yakın bölgedeki Zagreb, Punat, Klagenfurt ve Ljubljana’ya gidebiliyorsunuz.

Şehre en yakın havalimanı komşu ülke Hırvatistan sınırlarında ve 93 kilometre mesafede bulunan Zagreb Havalimanı. Slovenya sınırları içindeki Ljubljana Joze Pucnik Havaalanı’nın şehre uzaklığı ise yaklaşık 100 kilometre. Her iki alandan da şehir merkezine en hızlı araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.