Noto Otelleri Ara

En uygun Noto otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Noto otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Noto Hakkında

Unesco Dünya Mirası listesindeki, Güneydoğu Sicilya’da yer alan Noto, barok mimarisiyle ünlenmiş bir kasabadır. Tarihi ve doğasıyla turistler için bir çekim merkezidir. Noto’nun eski insanları olan Netumlular, M.Ö. 263’e dayanan bir topluluk. 1693’te yaşanan doğal afette yok oldukları bilinen bu topluluğa ait antik amfi tiyatro ve brikaç bina; Noto’nun sahip olduğu kültür miraslarındandır. Mevcut Noto kasabası ise, bu depremden sonra yeniden inşa edilerek kurulmuş ve İyonya Denizi’ne daha yakın bir noktaya konumlandırılmış. Nato Katedrali de bu dönemde yapılan barok mimari örneklerinden biridir. Arka arkaya gelen depremlerle hasar gören ve restorasyonu sürekli tekrarlanan yapı, Noto’nun ikonik simgelerindendir. Katedralin hemen karşısında Noto'nun şu anki belediye binası olan Ducezio Sarayı var. Sicilyalı mimar ve sanatçı Antonio Mazza'nın bazı fresklerini de görebileceğiniz bu yapı, Noto’nun favori buluşma mekanlarındandır. Siz de burada güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Sicilya’nın en tenha kumlu plajlarını bulacağınız Noto’da; Vendicari Tabiatı Koruma Alanı'ndaki San Lorenzo ve Calamosche Plajlarını mutlaka denemelisiniz. Bir başka harika plaj seçeneği ise, Agua Beach Resort. Şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz tesiste, hoş ve hafif yemekler eşliğinde dinlenebilirsiniz. Vendicari Doğa Koruma Alanı; flamingolar, balıkçıl ve leyleklerin; insanlardan daha fazla nüfusa sahip olduğu cennet gibi bir bölgedir. Sakin ve temiz sularının keyfini sürebilirsiniz. 

Sicilya mutfağının özel lezzetlerini tadabileceğiniz Noto’da; et, taze deniz ürünleri, hamur işleri ve pizzalar ön planda. Ayrıca, özel dondurmalarını da mutlaka denemelisiniz. 

Noto’ya seyahat etmek için en uygun dönem; Mayıs ve Ekim ayları arasındaki uzun yaz sezonudur. Ortalama sıcaklıkların yıl boyunca 15 derecenin altına düşmediği Noto, her mevsim gezip görmeye değer bir yerdir.