Norfolk Adaları Otelleri Ara

En uygun Norfolk Adaları otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Norfolk Adaları otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Norfolk Adaları Hakkında

Yemyeşil, sakin bir ada ülkesi olan Norfolk, Güney Pasifik Okyanusu’nda, Avustralya'nın doğusunda, Yeni Zelanda'nın ise kuzeyinde yer alıyor. Kendine özgü çam ağaçlarıyla dikkatleri çeken adanın bayrağında da bu çam ağacından bir figür bulunuyor.

Sönmüş volkanların yer aldığı adada yer şeklini engebeli ovalar belirliyor. Norfolk Adası çok çeşitli etniklerden oluşan bir nüfusa sahip olmasa da adada Bounty isyancılarının soyundan gelenler, Avustralyalılar, Yeni Zalandalılar, Polinezyalılar yaşıyor.

Bu ülkede yaşayanların dini tercihi ise oldukça çeşitli. Anglikanlar, Roma Katolikleri, Yedinci Gün Adventistleri, Avustralya Hıristiyanları bunlardan bazıları. Norfolk Adası’nda yerel dilin yanı sıra İngilizce de resmi dil olduğundan insanlarla kolayca iletişim kuruluyor.

Norfolk Adası’na başkentlik yapan Kingston, farklı tarihi yapısı ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Kingston, adanın başkenti olmasına rağmen Burnt Pine kenti adanın asıl iktisadî merkezi konumunda bulunuyor. Emily, Slaughter ve Anson körfezleri, ziyaretçilere adanın en güzel sahillerini sunuyor. Başkentte konumlanan Norfolk Adası Havalimanı üzerinden ülkeye ulaşım sağlanıyor. Ülkenin çoğu bölgesinde araçlar maksimum 50 ila 80 km. hız yapabiliyor. Bir detay var ki adada inekler de yol hakkına sahip bulunuyor.

Norfolk Adası'nda butik, lüks otel ve kiralık tatil evleri gibi birçok konaklama alternatifi de mevcut. Norfolk Adası Country Müzik Derneği tarafından organize edilen Norfolk Adası Country Müzik Festivali, bu adanın en meşhur festivalleri arasında yer alıyor. Festivale Avustralya, Yeni Zelanda ve Norfolk Adası'ndan çokça katılım sağlanıyor. Norfolk Adası'nın bir diğer önemli festivali ise Yemek Festivali olarak biliniyor. Yemek Festivali’nde Norfolk Adası mutfağı, birçok turistin katılımıyla dünyaya tanıtılıyor.

Norfolk Adası, çeşitli ırkları barındırdığından ülkenin mutfağı da bölgelere göre bazı farklılıklar gösterebiliyor. Bununla birlikte genel olarak Norfolk Adası mutfağında deniz ürünleri, taze meyve ve sebzeler kullanıyor. İçinde tatlı patates, muz veya balkabağı bulunan pilhai, deniz salyangozu tartı olan hihi pai ve bir çeşit muz köftesi olan mudda ülkenin geleneksel yemekleri arasında yer alıyor.

Ülke genel olarak gelirini turizmden elde ediyor. Tarımsal üretimin de var olduğu ülkede çoğunlukla, Norfolk Adası çamı tohumu, Kentia palmiyesi tohumu, tahıllar, sebzeler, meyveler üretiliyor ve büyükbaş hayvan ya da kümes hayvanı yetiştiriliyor. Ülke üretimini yaptığı tarım ürünlerinin bir bölümünü ihraç ediyor. Ada ülkesinde para birimi olarak Avustralya Doları kullanılıyor.

Norfolk Adası’na seyahat edecek ziyaretçiler vize için Avustralya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norfolk Adası ziyareti için Avustralya seyahatinde istenen evraklarla birlikte vize işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Norfolk Adaları Semtleri