Nonthaburi Otelleri Ara

En uygun Nonthaburi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nonthaburi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nonthaburi Hakkında

“Bangkok'un kırsal tarafı” olarak anılan, Tayland'ın en büyük ikinci şehri Nonthaburi kültürel zenginlikleri ve doğası ile hem yerel halk hem turistler için Bangkok’un keşmekeşinden kaçış noktasıdır. Gezginler dünyanın dört bir yanından, ünlü Tay Budist tapınağı Wat Sangkhathan'a meditasyon yapmak için geliyor. Tamamen ahşaptan yapılmış, bu mimari harikası Nonthaburi için ikonik bir yapı. İç huzuru arayışında olanlar için, meditasyon merkezi haline gelen Wat Sangkhathan’da, Chao Phraya Nehri'nin yakınında yer alan devasa tapınak alanları, mükemmel bir şekilde düzenlenmiş bahçeler, dinleri ve dünya ülkelerinin bazılarını tasvir eden karmaşık oymalar içeren devasa sütunları arasında huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Bangkok'un çılgın pazarlarından uzaklaşıp, Nonthaburi Pazarı'nın çok renkli harikalar diyarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Oldukça erken bir saatte başlamanız gereken alışverişinizi aynı zamanda harika bir ziyafete çevirebilirsiniz.  Dumanlı ızgaralar, kurutulmuş biberler ve egzotik meyveler bu egzotik atmosferli pazara adım attığınız anda sizi mest edebilir. Nonthaburi İskelesi'ne yakın bir konumda yer alan pazar, Tayland'ın en yoğun ve hareketli pazarlarından, buradan taşıyabileceğiniz herşeyi sıkı bir pazarlık yaparak çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Nonthaburi İskelesi yakınlarındaki 100 yıllık tik ağacından geleneksel mimari tarzında inşa edilmiş Nonthaburi Müzesi; Nonthaburi tarihini, halkının alışkanlıklarını, dini inançlarını ve ünlü çömleklerin bazılarını görebilirsiniz. Yakın zamanda yenilenen müze, hem Tay dili hem de İngilizce olarak açıklanan resimler ve videolar ile son derece iyi organize edilmiş.

Mall Bangkae'nin terasında yer alan Fantasia Lagoon su parkı, Bangkok'un Dream World veya Siam Park’larının daha iyi ve daha büyük bir versiyonu. Yakın zamanda yenilenen lagün, hem turistler hem yerel halk için oldukça favori bir eğlence noktası. Su sporlarından ve su eğlencelerinden keyif alıyorsanız mutlaka uğramalısınız.

Tay ve Çin mimarisinin güzel bir karışımını sergileyen Wat Chaloem Phra Kiat Tapınağı; beyaz pagodalar, altın yaprak tasarımları, çiçekli oymalar, ayna zeminleri ve duvarları süsleyen renkli duvar resimleriyle bir cazibe merkezi. Nehre bakan bu güzel tapınakta, keşişlerin her akşam gerçekleştirdiği ritüelleri izleyebilirsiniz. Wat Chaloem Phra Kiat Tapınağı'nın hemen yanında yer alan, 40 dönümlük  geniş bir alana yayılan Kanchanaphisek Park, Kral Bhumibol Adulyadej’in 50. yıldönümünü anısına inşa edilmiş. Özel bitki ve çieçk türleri ile huzurlu ve sakin bir ortam sunan parkta harika bir gün geçirebilirsiniz.

Nonthaburi'nin kuzeyindeki insan yapımı adada kurulan Koh Kret; eski tapınaklara, yoğun haftasonu pazarlarına ve daha da önemlisi, ünlü çömlek yetenekleriyle tanınan Mon kabilesine ev sahipliği yapar. Adanın tamamını ve köyü gezebilmek için ya sıkı bir yürüyüş sever olmalısınız ya da bisiklet kiralamalısınız. Yerel halkın ürettiği el yapımı toprak eşyaları, etnik takıları ve çömlekleri eviniz ya da sevdikleriniz için hediyelik olarak satın alabilirsiniz.

Tay yemeklerinin baharatlı, yoğun ve egzotik tadına bir de sokak kültürü eklendiğinde ortaya gerçekten heyecanlı menüler çıkıyor. Bu nedenle, sokak lezzetlerine mutlaka şans vermelisiniz. Acı seven bünyeler için dahi oldukça acı içeren yemekleri de orta acı olarak sipariş vermenizi hatırlatalım. Pad Thai, Som Tam, Pad Pak Ruam gibi sıkça rastlayacağınız sebze, balık, deniz ürünü ve bol baharatlar içeren lezzetler ile taze egzotik meyveleri mutlaka denemelisiniz.

Senenin tamamında seyahate uygun hava şartları sunan Nonthaburi’ye seyahat için en uygun zaman; Kasım ve Mart ayları arasındadır. Mart ve Haziran ayları arasında ise yoğun sıcaklılar ve muson yağmurlarının yorucu etkisi hissedilir.