Nişantaşı Otelleri Ara

En uygun Nişantaşı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nişantaşı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nişantaşı Hakkında

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Nişantaşı, hiç kuşkusuz şehrin her daim en popüler ve gözde semtlerinden. Osmanlı döneminde bölgede inşa edilen Teşvikiye Camii ile gelişmeye başlayan Nişantaşı’nda o dönemde daha çok büyük konak ve köşkler bulunuyordu. Sonradan bölgedeki konakların yerine yüksek katlı apartmanlar inşa edildi ve birbiri ardına açılan butikleriyle Nişantaşı özellikle alışveriş ve moda denince İstanbul’da akla gelen ilk yer haline geldi.  

Günümüzde de Nişantaşı’na şık butiklerden alışveriş yapmak, mağazaları gezmek ve meşhur kafelerinde dinlenip bir şeyler yemek için gelebilirsiniz. Her an kalabalık caddeleriyle göz kamaştıran Nişantaşı, ünlü isimlerin de şehirdeki gözde adreslerinden. Yani bölgede gezerken etrafınıza dikkatli gözlerle baksanız iyi olur. Sinemadan veya gösteri dünyasından görmeye alışık olduğunuz ünlü oyunculara, futbolculara ve mankenlere Nişantaşı sokaklarında rastlayabilirsiniz. Üstelik semt moda alanında olduğu gibi tiyatroları ve sanat galerileriyle kültür sanat anlamında da hayli gelişmiş durumda. Ünlü ressamların sergilerini gezebilir, yorulduğunuzda ise kahvecilerde dinlenip mola verebilirsiniz.

Lüks ve ihtişam denince İstanbul’da akla gelen ilk semtler arasında yer alan Nişantaşı’nın otelleri ise semtin şaşalı yüzünü oldukça iyi yansıtıyor. Nişantaşı’ndaki İstanbul otelleri, pek çoğunda Uzakdoğulu terapistlerle masaj imkanı ve haftanın yorgunluğunu üzerinizden atma imkanı sunuyor. 24 saat oda servisi, özel araçlarla havalimanına transfer ve kuru temizleme gibi hizmetleri de bulunan otellerin fiyatları çevredeki diğer semtlere göre bir miktar yüksek olabilir. Ancak yine de ayrıcalıklı bir konaklama deneyimi için Nişantaşı’nı tercih edebilirsiniz.