Nijer Otelleri Ara

En uygun Nijer otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nijer otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nijer Hakkında

Batı Afrika’nın önemli ülkelerinden biri olan Nijer, iç savaşlar ve kıtlıklar ile uzun yıllardır mücadele ediyor. Başta uranyum madeni olmak üzere birçok yeraltı zenginliğine sahip olmasına rağmen dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Nijer’de yerli halk göçebe kavimler halinde yaşamını sürdürüyor.

Ülke topraklarının önemli bir kısmını oluşturan Sahra Çölü’nün kurak havası ülke genelinde yaygın iklim koşullarını oluşturuyor. Sıcak ve kurak bir iklimin hâkim olduğu ülkede, sıcaklık 50 derecenin üzerine kadar çıkabiliyor. Nijer’in kuzeyinde Cezayir ve Libya, güneyinde Nijerya ve Benin, doğusunda Çad ve batısında Burkina Faso ile Mali bulunuyor.

Nijer’in başkenti Niamey, hareketli gece yaşantısıyla dikkat çekiyor. Hemen her gece konserler düzenlenen kentte Ulusal Müze ve Hayvanat Bahçesi de yoğun ilgi görüyor. Tarihi cami ve saraylarla birlikte anılan Agadez şehri, deve yarışlarıyla da tanınıyor. Ülkede eylül ayında düzenlenen Gerewol Festivali’nde bölgenin en büyük kabilesi kabul edilen Wodaabe’lerin yöresel kutlamalarına tanık olabilirsiniz.

Başkent Niamey’de kurulan ülkenin en büyük pazarı olan Grande Marche’de Afrika’ya özgü kıyafetler ve takılar satışa çıkartılırken, Island Campement Of Boubon adasında kiralanabilen kanolar ile ziyaretçilere eşsiz Afrika doğasını görme imkânı sunuluyor.

Nijer mutfağında tatmanız gereken lezzetlerin başında ise Dumbou yemeği ve soslu bir biftek çeşidi olan Kilishi yer alıyor.

Nijer’e seyahat etmek isteyenlerin öncelikle vize işlemlerini tamamlamış olması gerekiyor. Diplomatik amaçla gidecek olanlar için doksan güne kadar vize muafiyeti bulunuyor.

Afrika topraklarında farklı kültürlerin yaşadığı Nijer’i ziyaret etmeden önce size en uygun uçak bileti fiyatlarını Enuygun.com’dan inceleyebilir ve biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.