Nessebar Otelleri Ara

En uygun Nessebar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nessebar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nessebar Hakkında

Bulgaristan’ın güneydoğusunda bulunan Nessebar’ın Varna şehrine uzaklığı 130, Burgaz şehrine uzaklığı ise 30 kilometre.  Köklü tarihi, ince kumlu plajları ve Kuzey Karadeniz’e göre daha sıcak olan iklimi kentin tatil için tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden.

Avrupa’nın en eski yerleşimlerinden biri olan şehrin geçmişinin 3000 yıl öncesine kadar uzandığı biliniyor. 1985 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan şehirde 13. ve 19. yüzyıldan kalma birçok tarihi eser bulunuyor. Roma – Bizans döneminden kalan eserlerin yanı sıra Osmanlı’dan kalan birçok eser de göreceğiniz şehir, yeni ve eski olmak üzere iki ayrı bölüme ayrılıyor.  Yeni şehir adı üstünde, günümüzün modern kent yaşamını görebileceğiniz plaj, konaklama tesisleri ve yerleşim yerlerinin olduğu bölüm. Şehrin 4 kilometre uzunluğundaki meşhur plajı  Sunny Beach burada bulunuyor. Yat ve tekne gezileri ile su sporları da şehrin plajlarında yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler.

Eski şehir bölümü ise zamanla topraklarının deniz tarafından çekilmesi sebebiyle oldukça küçük. Burada birçok ortaçağdan kalma kilise ile Helenistik Nessebar Antik Kenti’ni görebilir, dar sokaklarında yürüyerek tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. 19. yüzyılda inşa edilen Karadeniz mimarisini yansıtan ahşap evler de şehrin görülesi yerlerinden. Kasaba taşıdığı tarihsel önem nedeniyle Hristiyan dünyasında önemli bir hac yeri konumunda.

Tarihi yapıları özenle korunan ve yeni bina yapımına izin verilmeyen bu butik şehrin Arnavut kaldırımlı sokaklarından geçerken, sokaklara konumlanmış birçok ressamla karşılaşıyorsunuz. Hem sanata, hem de lacivert denizinde yüzmeye doyacağınız şehre uçakla ulaşımlarınızda en yakın havaalanı Burgaz Havaalanı ve Nessebar’a sadece 26 kilometre uzaklıkta. Şehre taksi veya otobüsle transfer yapabiliyorsunuz.