Nerja Otelleri Ara

En uygun Nerja otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nerja otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nerja Hakkında

Nerja, İspanya’nın Endülüs Bölgesi’ndeki Malaga İlçesi’ne bağlı bir sahil kasabası. Kasabanın temel geçim kaynağı ise turizm.  Nerja, yıl boyunca plajları ve tarihi güzellikleri ile çok fazla turist ağırlıyor.  Kasaba sakin bir tatil için oldukça elverişli bir ortama sahip. Nerja’nın merkezini ve diğer yerlerini yürüyerek rahatlıkla gezebilirsiniz. Kasabanın güzel atmosferini beyaz badanalı balıkçı evleri ve evlerin balkonlarındaki taş çiçek saksıları tamamlıyor.
Nerja’nın kumlu plajları, kasabanın ziyaret edilmesindeki en büyük faktörlerinden başında geliyor. Plajlar arasında en popüleri ise Burriana plajı, onu izleyen diğer ünlü ve kalabalık plajlar ise Carabeo ve Del Salon olarak söylenilebilir.  Yakın bir tarihte 1959 yılında keşfedilen Nerja mağaralarının, duvar çizimlerinin 20.000 yıl öncesine ait olduğu düşünülüyor. Mağaraların sadece bir kısmı halkın ziyaretine açık olup, bunlardan biri 100-200 kişi kapasiteli bir konser ve konferans salonu olarak kullanılıyor. Nerja Mağaraları, hem tarihi hem de sanatı aynı anda yaşayabileceğiniz güzel yerlerden biri.  
Şehrin en sembolik ve turistik yeri ‘’Avrupa’nın Balkonu’’ adlı kayalık bir çıkıntı üzerinde duran, önceden İngiliz korsanları ve mülk sahiplerini tutmak için yapılmış bir kale. Şehre panoramik bir bakış imkanı sunan Avrupa’nın Balkon’u aynı zamanda şehrin fiesta’’ yani parti alanı olma özelliğine sahip. Birçok konserin, önemli gün kutlamalarının merkezinde bulunan konumuyla buraya şehrin kalbidir diyebiliriz.
Nerja’ya herhangi bir uçak, bot ve tren servisi bulunmuyor. Kasabaya en yakın transfer yeri olarak Malaga Havaalanı yer alıyor. Buradan özel bir araç kiralayarak Nerja’ya ulaşabilirsiniz.