Nelson Bay Otelleri Ara

En uygun Nelson Bay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nelson Bay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nelson Bay Hakkında

Yaklaşık 5000 kişinin yaşamını sürdürdüğü Nelson Bay, Avustralya kıyılarında yer alan bir doğal liman. Olağanüstü manzaralarıyla kısa sürede gelişen bölge özellikle yeşil atmosferi sayesinde ziyaretçileri cezbetmeyi başarıyor.

Bir dönem buraya yerleşen Çinli balıkçılarla ticaret merkezi haline gelen bölgenin adının kökeni tam olarak bilinmiyor. Zamanla açılan posta ofisi, okul gibi yerlerle gelişimini sürdüren Nelson Bay ve civarında balıkçılık tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de başlıca geçim kaynaklarından. Sidney’e uzaklığı yaklaşık 210 kilometre ve şehre yolculuk otomobille 2 saat 30 dakika sürüyor.

Bölgeye geldiğinizde sayısı çok fazla olmayan tarihi yerleri görebilir, sahil kıyısında olağanüstü manzaraları seyrederek yürüyebilir ve doğa sporlarının keyfini sürebilirsiniz. Tekneyle yakın koyları dolaşmak ve yelken yapmak da eğlenceli aktivitelerden bazıları. Bisikletle gezmeyi seviyorsanız, Nelson Bay ve çevresini fazlasıyla seveceğinize emin olabilirsiniz. Bölgede bisikletle gezinmek için pek çok harika alan var. Nelson Bay ve yakınlarında geçireceğiniz bir hafta veya daha fazla zaman varsa, Avustralya’nın ve tüm dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen Sidney’e de mutlaka zaman ayırmaya çalışın. Dünyada ünlü Sidney Opera Binası’na ev sahipliği yapan şehir kültürel aktiviteleriyle ve canlı sokaklarıyla görülmeye değer. Üstelik Nelson Bay’a en yakın uluslararası havalimanlarından biri burada. Sidney’i bir aktarma noktası olarak kullanabilir, bu sırada şehrin belli başlı yerlerini görme şansı bulabilirsiniz.

Nelson Bay’da konaklamak isteyenleri ise genellikle küçük pansiyonlar ve oteller bekliyor. Bölgede konaklama ücretleri genellikle uygun fiyatlı. Özellikle ailenizle birlikte birkaç gün doğayla baş başa geçireceğiniz tatilin hayalini kuruyorsanız, rahatlıkla Nelson Bay’ı tercih edebilirsiniz.