Nazareth Otelleri Ara

En uygun Nazareth otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nazareth otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nazareth Hakkında

Nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Hıristiyan ve Müslüman Arapların oluşturduğu Nazareth, yüzölçümü bakımından İsrail’in en büyük Arap kasabası olma özelliğini taşıyor. İsrail'de modern zamanların en önemli kiliselerinden biri olan Church of the Annuciation (Müjde Kilisesi) 1969 yılında inşa edilmiş. Arkeolojik kazı çalışmalarına göre tarihinin Milattan Sonra 3. yüzyıla uzandığı düşünülen kilise 614 yılında Persler tarafından tahrip edildikten sonra tekrar inşa edilmiş. Kiliseyi gezdikten sonra yönünüzü Müjde Kilisesi’nin hemen karşısında yer alan Mary of Nazareth International Center’a çevirebilirsiniz. Chemin Neuf Katolik topluluğu tarafından işletilen merkezde Hristiyanlık tarihi için oldukça önemli olan Doğu Kilisesi'nin hikayesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. 1914 yılında inşa edilen ve Müjde Kilisesi'nin bitişiğinde yer alan St. Joseph Kilisesi’nin modern mimarisi ve alt katındaki sarnıç da kesinlikle görülmeye değer.

Kasaba merkezinin kuzeyinde konumlanan ve 1918 yılında inşa edilen Salesian Manastırı ve Adolesan İsa Kilisesi’nin içerisindeki yüksek sunağın üzerindeki İsa figürünü yakından görebilir, gösterişli dış mimari detayları ile Nazareth turunuzun unutulmazlarından olacak şüphesiz. Nazareth’in merkez bölgesinde yer alan ve Yunan Katolik Melkite topluluğuna ait olan Sinagog Kilisesi’nin tarihi ise Milattan Sonra 6. yüzyıla dayanıyor. 1887 yılında inşa edilen tarihi kiliseyi çevreleyen iki büyük çan kulesini fotoğraflayabilirsiniz. Rum Ortodoks Kilisesi olarak da bilinen Aziz Gabriel Kilisesi Yunan Ortodoks inanışına göre Başmelek Cebrail'in ilk önce Meryem'e geldiği yere inşa edilmiş. Mary's Well'ın yakınındaki Ancient Bath House adındaki Roma döneminden kalma hamamı gezmek için rehberli turlara katılabilirsiniz. Hamam içerisinde caldarium (buhar odası), hipokost ısıtma tünelleri ve şehrin geçmişine ışık tutan eski eşyalar bulunuyor. Tarihi 1861 yılına kadar uzanan Franciscan Mensa Christi Kilisesi ise genellikle kilitli olsa da güvenliğinden sorumlu kişiyi bulup kiliseyi görmek istediğinizi söyleyerek içeri girebilirsiniz.

Nazareth’in yaklaşık 8 km kuzeydoğusunda yer alan Cana (Kafr Kanna) şehrine günübirlik gidebilir ve kuzeyindeki Fransiskenlere ait olan Nathanael Şapeli, Fransiskan Kilisesi ve Rum Ortodoks Kilisesi vb. yerleri ziyaret edebilirsiniz. Nazareth’in 7 km kuzeybatısında konumlanan Zippori ise Nazareth’in antik geçmişini aydınlatan eşsiz bir yer. Antik kent Zippori’de karşılaşacağınız yerlerden birkaçı, Haçlı Kalesi, Bizans Kilisesi, Cehennem Mağaraları, Osmanlı döneminden kalma bir kale ve Roma Tiyatrosu. İsrail’in Galilee bölgesinde bulunan Nazareth’in Eski Kent’inde Arap kültürünü gözlemleme fırsatı bulabilir, İsraillilerin shuk adındaki geleneksel Arap çarşısında alışveriş yapabilir ve sonrasında Müjde Kilisesi’ne görmeye gidebilirsiniz. Her gün 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açık olan shuk, çarşamba ve cumartesi günleri saat 14.00’te kapanıyor. Çarşının labirent gibi daracık sokaklarında dolaşabilir ve sevdiklerinize yöresel ürünlerden hediyelik alabilirsiniz. Pazartesi-cumartesi arası saat 08.30 ile 19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilen Elbabour, Mary’s Well'in yolunun hemen aşağısında yer alan envaiçeşit baharatın olduğu bir dükkan. Birbirinden güzel 13 odası ve kiremit çatısı ile adeta göz dolduran El Rais ise eskiden Galilee Daher el-Omar Valisi'nin eviymiş.