Navan Otelleri Ara

En uygun Navan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Navan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Navan Hakkında

İrlanda’da ‘County Meath’ denilen bölgenin en önemli kenti olan Navan, başken Dublin’in 48 kilometre kuzeybatısında yer alıyor. Boyne ve Blackwater nehirlerinin buluşma noktasında kurulu kente, dinsel eserler ve antik sit alanların bolluğundan ‘İrlanda’nın miras başkenti’ de deniliyor.

Kentin tarih başlangıcının Tara Tepesi’nde bulunan kalıntılara göre Demir Çağı’na kadar indiği tahmin ediliyor. Neolitik bir nekropol olan ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Boyne Sarayı’nın olduğu vadi ise ülkenin en önemli tarihi bölgelerinden biri. Mısır piramitlerinden 600 yıl önce yapılmış antik bir geçit mezar olan Newgrange astronomiye göre şekillenen mimarisiyle, 12. Yüzyılda inşa edilen ve kenti çeviren surlarıyla çok önemli bir coğrafyanın bekçisi gibi duran Trim Kalesi ise ihtişamlı görüntüsüyle mest edecek Navar yapılarından. Kentin 5 kilometre güneyinde ve 16. Yüzyıldan kalan bir harabe olan Dunmoe Kalesi ise bir zamanlar sahip olduğu gücü hala hissettirirken çevresindeki kırsal manzarasıyla da sizi büyülüyor. 16 metre yüksekliğinde heybetli bir yapıt olan Motte şehrin batı eteklerinde yer alırken, 13. Yüzyıldan kalma Kelt Kilisesi de kentin görülmeye değer eserlerinden.

Navan taşıdığı tarihi değerin yanında büyük bir ticaret ve pazar şehri. 1970 yılında bulunan çinko ve kurşun yataklarıyla ekonomik önemi artan kentin yünlü ürünleri, halıları ve mobilyaları meşhur. Gece hayatı, eğlence mekanları ve restoranlar açısından da bol alternatif sunan Navan’da en çok yapılan spor ise golf.  Nehir boyunca yapılan yürüyüşler de Navan’ın vazgeçilmez aktivitelerinden biri.

Navan’ın kuzey doğusuna gittiğinizde ise tepesindeki kalesiyle yemyeşil Slane Köyü karşılıyor sizi. Bu köyün özelliği ülkede düzenlenen Rock konserlerinin en ağır toplarını ağırlaması. Guns'n Roses, U2, Bruce Springsteen, Smashing Pumpkins, Bob Dylan ise bu isimlerden sadece birkaçı.

Navan’a havayoluyla ulaşımınızda inebileceğiniz en yakın havaalanı Dublin Havaalanı. Şehirle havaalanı arasındaki mesafe 45 kilometre olup araç kiralayarak veya taksiyle ulaşım sağlayabiliyorsunuz.