7. Sayfa Nanjing Otelleri Ara

En uygun Nanjing otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nanjing otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nanjing Hakkında

Tarihî Nanjing kenti, Çin’in doğusunda Jiangsu eyaletine başkentlik yaparken ülkenin önemli eğitim ve araştırma projelerinin de yürütülmesini sağlıyor. Dünyanın üç önemli kimyasal bilimler ve araştırmalar merkezinden biri Nanjing’te faaliyetini sürdürüyor. Yine dünyanın en büyük ve en yoğun limanlarından biri olan Nanjing Limanı sayesinde önemli bir kargo merkezi olan kent, Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılında Ulusal Medeniyet Şehri ilan edildi. Çin’in genelinin aksine kent ekonomisinin yüzde 60’ı hizmet endüstrisi sayesinde geçimini sağlıyor. Nanjing’te yapılan bilgi teknolojisi, akıllı enerji, yenilenebilir enerji, akıllı ekipman sayesinde kent sanayisi hızla gelişmeye devam ediyor. Şehirde Huawei, ZTE ve Lenovo gibi uluslararası çapta başarı kazanmış markaların Ar-Ge merkezleri de çalışmalarına devam ediyor.

Son çeyrek yüzyılda teknoloji ve ekonomi alanında yapılan yatırımların karşılığını almayı başaran Çin’in merkezî demiryolu kentlerinden biri olan Nanjing’ten şehir içine ve çevre şehirlere giden tren ve hızlı trenler ulaşımı hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor. 136 istasyonu ile tüm şehri kaplayan metro hattının yanı sıra otobüsler Nanjinglilere toplu taşıma hizmeti sunuyor. Lukou Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan uçaklar ile başta Çin şehirleri olmak üzere dünyanın 85 farklı güzergâhına seyahat edilebiliyor.

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de düşük sayılabilecek 8 milyonluk bir nüfusu sınırlarında barındıran Nanjing’te küçük azınlık grupları haricinde tamamen Çinliler yaşıyor. Tarihin kente bıraktığı miraslar olan Ming Sarayı, Taş Kenti, Chaotian Sarayı, Porcelain Kulesi ve Drum Kulesi, turistlerin en sık ziyaret ettiği turistik mekânlar arasında yer alıyor. Doğa severleri büyüleyen Qinhuai Nehri, Xuanwu Gölü ve Purple Dağı da turistlerin gözdesi olmayı başarıyor. Bir kültür kenti olan Nanjing’te bulunan Nanjing Kütüphanesi, Nanjing Müzesi ve Sanat Müzesi’nde, yüzlerce yıllık Çin tarihinin pek çok önemli eseri sergileniyor.