Nakhon Phanom Otelleri Ara

En uygun Nakhon Phanom otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nakhon Phanom otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nakhon Phanom Hakkında

Adı ‘Dağlar Kenti’ anlamına gelen Nakhon Phanom, dağlara bakan düzlük bir alanda konumlanıyor. Şehir Tayland’ın kuzeydoğusunda, Mekong Nehri kıyısında ve Tha Kaek kentinin tam karşısında yer alıyor. Şehrin pencereleri görebileceğiniz en güzel dağ manzaralarına açılırken, nehir kıyısındaki gezinti yolları ile asırlık tapınakları da buradan aklınızda kalan en güzel detayları oluşturuyor.

Nakhon Phanom’un misafirperver halkı Tay, Vietnam, Çin ve Hint karışımı bir nüfus olup, yerel bir dil olan Isaan dili konuşuluyor. Kentte büyük bir çoğunluk İngilizce bilmemesine rağmen, az sayıdaki otel ve restoranda çok zorlanmadan hizmet alabiliyorsunuz.  Tayland’ın geleneklerini ve aşiret kültürünü en iyi yansıtan yerlerden olan şehirde yerel restoranlarda Vietnam mutfağından lezzetler bulabiliyorsunuz.

Tayland, Laos ve Vietnam arasında çıkılan yolculuklarda çoğu gezgin tarafından bir durak kabul edilen şehrin Vietnam’a uzaklığı yaklaşık 5 saat. Şehir merkezinden 53 kilometre uzaklıktaki Amphoe Bölgesi’ndeki Phra That Phanom Tapınağı gezginlerin uğramadan gitmediği yerlerden olup, şubat ayında Budist seremonilerine sahne oluyor. Tapınak civarında ışıklı tekne alayı düzenlenirken farklı ibadet ritüellerine de tanıklık ediyorsunuz. Ekim ayında düzenlenen festivalde ise Mekong Nehri ışıklandırılıyor ve tütsülerin yandığı geceler boyunca çiçeklerle süslü tekneler nehirde geziniyor.  

İlginç, mistik ve dingin bir şehir olan Nakhon Phanom’un geleneksel ürünlerini ipek ve pamuktan yapılmış el dokumaları oluşturuyor. Kentte tropik savan iklimi hakim ve mayıstan ekime kadar muson yağmurları yağıyor. Yürüyerek gezebileceğiniz kadar küçük bir şehir olan Nakhon Phanom’da en yaygın ulaşım aracı ülkenin kuzeydoğusunda sık görülen ‘skylabs’ denilen üç tekerlekli taşıtlar. Şehir havalimanına 20 kilometre mesafede olup,  taksi ve kiralık araçlarla transfer gerçekleştirebiliyorsunuz.