3. Sayfa Nafplio Otelleri Ara

En uygun Nafplio otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nafplio otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nafplio Hakkında

Yunanistan'da Mora Yarımadası'nın Argolikos Körfezi'nde kurulu bir sahil kenti olan Nafplion, ülkenin ilk başkenti idi. Günümüzde önemli bir turizm merkezi konumunda bulunan şehir Atina'ya sadece 2 saat mesafede yer alır. Akdeniz ikliminin etkisi altında bulunan Nafplion'da yaz aylarında sıcaklık ortalama 27-28 derece ölçülür. Kış ayları ortalama 11 derece ile ılık ve bol yağışlı geçer.

Palamidi Kalesi Nafplion'da mutlaka görülmesi tavsiye edilen ilk nokta olarak bilinir. 999 olarak bilinen ancak gerçekte 857 adet olan basamakla ulaşılan kale harika bir şehir manzarasına da sahip. Eski şehir olarak anılan bölge çok iyi korunmuş durumda olduğundan özellikle Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalan mimari örnekler bakımında çok zengin bir yer ve gezginlerce adım adım dolaşılmayı hak ediyor. Kent açıklarında ve kıyıdan fazla uzak olmayan bir noktada Bourtzi Adası bulunur ve teknelerle kısa sürede ulaşılabilir. Adada aynı isimle anılan ve kent manzarasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Bourtzi Kalesi yer alır. Bir cami olarak inşa edilen ve Yunanistan'ın ilk parlamento binası olan Vouleftikon da Nafplion'da görülmesi gereken noktalardan. Ayios Spyridon Kilisesi ile Ayios Georgios Kilisesi de görülmeye değer 17. ve 18. yy mimari örneklerinden.

Nafplion'da keyifle yüzme imkânı da bulabilirsiniz. Hem özel işletmeler hem halk plajları tertemiz ve bakımlı halleriyle denizi kucaklamanızı sağlıyor. Hediyelik eşya alışverişi için Syntagma Meydanı çevresindeki küçük dükkânları dolaşabilirsiniz. Bu meydandaki tiyatronun da kentin Osmanlılar'a ait olduğu dönemde inşa edilmiş bir cami olduğunu unutmayın. Bir Yunan tavernasında özellikle ahtapot başta olmak üzere deniz mahsullerinden oluşan akşam yemeğinizi, alkol tüketiyorsanız uzo eşliğinde, yemeniz önerilir. Müze meraklıları başta Arkeoloji Müzesi olmak üzere Savaş Müzesi, Tespih Müzesi, Taş Müzesi ve Folklör Müzesi'ni gezebilir.