Naas Otelleri Ara

En uygun Naas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Naas otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Naas Hakkında

Renkli ve zengin bir geçmişe sahip İrlanda şehri Naas,  Dublin’in sadece 30 dakika mesafedeki banliyölerinden biri. Tarih sayfalarına Leinster eyaletinde bir kraliyet koltuğu olarak 1409 yılında giren şehir,  Orta Çağ’da da önemini koruyan stratejik noktalardan. Günümüzde ise modern yapısına ve teknolojik endüstriyel tesislerine rağmen geçmişteki köy havasını da hala yaşatıyor. Şehir 18. Yüzyıldan kalma Büyük Kanal’da (pembe rota) bulunuyor ve tarihle doğa karışımı manzarasıyla görenleri büyülüyor.

Naas’ın geçmişe yolculuk yaptıran eserleri arasında 1792’de hapishane olarak inşa edilen Belediye Binası, 1620 yılında tekrar yaptırılan Eski Parish Kilisesi ve 1807 yılında Neo Klasik tarzda inşa edilmiş Adliye Binası bulunuyor. İrlanda’nın en görkemli evlerinden olan Russborough Evi de şehir turunda uğrayın diyeceğimiz yerlerden biri. 13. Yüzyılda Kudüs şövalyeleri için yaptırılan ve ulusal bir anıt olan Kilteel Kalesi ise Naas’a sadece 8 kilometre uzaklıkta.

Naas, modern kafeler ve mağazalarla dolu ama bir o kadar da metropol karmaşasından uzak bir şehir. 35 kilometre ötedeki Dublin’de çalışan insanlar için bir dinlence yeri olan sakin şehir, Kildare kırsalında binicilik, golf gibi aktivitelerle stres atmak için birebir. Dünyanın en muhteşem atlarının yetiştiği ve uluslararası yarışların gerçekleştiği Naas, İrlanda’nın atlar şehri olarak da anılıyor. Eğer araba yarışlarından hoşlanıyorsanız İrlanda’nın tek uluslararası motor ve araba yarış pisti de Naas’ta bulunuyor. İrlanda ralli şampiyonaları da burada gerçekleştiriliyor. Wicklow Dağları’nın kuzeybatı eteklerinde konumlanan Blessington Gölleri ise ülkenin en büyük yapay sulak alanı. Dağlarla kombine manzarası da şehrin en güzel portrelerinden birini oluşturuyor.

Naas şehrine havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda ineceğiniz en yakın havalimanı Dublin’de bulunuyor. Naas şehir merkezine 43 kilometre mesafede bulunan alandan taksi, havaalanı servisi kullanarak veya araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.