Mustafakemalpaşa Otelleri Ara

En uygun Mustafakemalpaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mustafakemalpaşa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mustafakemalpaşa Hakkında

Ulubat Gölü’nün kıyısında yer alan Mustafakemalpaşa, 100 bini aşan nüfusuyla Bursa’ya bağlı ilçelerden biri. Büyükorhan ve Orhaneli gibi yerleşimlerle çevrelenen Mustafakemalpaşa’nın şehir merkezine uzaklığı 80 kilometreden daha fazla. Eski çağlarda Atinalılar, Hititler, Bizanslılar ve Selçukluların sınırlarına giren bölge o zamanlarda ‘’Kirmasti’’ ismiyle anılıyordu. Özellikle ilçenin yakınlarında kurulan Miletopolis bölgenin tarihteki en ünlü ve gelişmiş yerleşimlerinden biriydi. 1920’de Yunan işgaline uğrayan ilçe, işgalden kurtulmasının ardından bölge halkının kararıyla Mustafakemalpaşa adını aldı.  

İlçenin gelir kaynakları arasında hayvancılık ve tarım öncelikli. Mustafakemalpaşa ve civarındaki tarlalarda yetiştirilen ürünlerden bazıları ise zeytin, ayçiçeği, arpa ve fasulye. Bölgede şimdilerde tarım önemli olsa da gelişimini gitgide hızlandıran sanayi kuruluşları gelecekte Mustafakemalpaşa ekonomisinin omurgasını oluşturacak gibi görünüyor. Süt ve süt ürünleri ile un ve yem üretimi ilçedeki temel sanayi faaliyetlerinden.

Mustafakemalpaşa ve civarına seyahat edenler muazzam doğasıyla göz kamaştıran Suuçtu Şelalesi’ni görebilirler. Antik çağların kadim şahidi Miletopolis Antik Kenti ve Dorak Harabeleri ise ilçedeki diğer turistik cazibe noktalarından. Bölgedeki termal suların şifalı gücünden faydalanmak için Tümbüldek Kaplıcalarının yolunu tutabilirsiniz. Mustafakemalpaşa’ya İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden ulaşım genellikle otobüsle sağlanıyor. İlçeye Bursa şehir merkezinden gelmek ise sürekli devam eden otobüs seferleri ile hayli kolay. Bursa’nın merkezinden ayrıca dilerseniz araç kiralayabilir, 1 saat veya 1,5 saate yakın sürede ilçeye ulaşabilirsiniz.

Mustafakemalpaşa'da Nerede Kalınır?

Mustafakemalpaşa Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Nisan Aralık 458,90 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.