Mudurnu Otelleri Ara

En uygun Mudurnu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mudurnu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mudurnu Hakkında

Tarihi evleri ve yeşil doğasıyla ziyaretçilerini etkisi altına alan Mudurnu, Bolu’ya bağlı bir ilçe. Şehir merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıktaki ilçe daha çok eski saat kulesi, camisi ve hamamıyla biliniyor. Özellikle büyük şehrin karmaşasından ve yorucu atmosferinden kaçanları kucaklayan sakin ortamıyla dikkat çeken Mudurnu’da eskiden kalan pek çok gelenek halen yaşatılıyor. Örneğin ilçede her Cuma günü Mudurnu esnafı bir araya gelerek daha bereketli bir hafta için dua ediyor.

Mudurnu’da gezerken Türk sivil mimari anlayışının en iyi örnekleri arasında kabul edilen bazı eserleri görebilirsiniz. Özellikle Keyvanlar Konağı ve Armutçular Konağı Mudurnu gezilerinin baş tacı olan yapılardan. Bölgeye geldiğinizde muhakkak ziyaret etmeniz gereken Şeyh-ül Ümran Tepesi, Abant Gölü, Karamurat Gölü ve Sülüklügöl gibi noktaları da sakın atlamayın. Eğer romatizma rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Babas Kaplıcasında şifa bulabilirsiniz. Çevresinde Bolu otelleri de bulunan kaplıcada su sıcaklığı 40 derece. Bu sayede soğuk su eklemeye gerek duymadan, rahatlıkla doğrudan kaplıca suyundan faydalanabilirsiniz. Sarot Kaplıcaları ise ilçe yakınlarındaki bir diğer termal merkez. Adapazarı ile Taşkesti arasında yer alan kaplıca suyundan içtiğinizde böbrek ve idrar yolu rahatsızlıklarınıza iyi geldiğini hissedebilirsiniz. Romatizma hastaları ise şifalı termal su ile banyo yapabilirler.

İstanbul’dan karayoluyla yaklaşık 4 saat uzaklıktaki Mudurnu’ya Bolu şehir merkezinden otobüslerle gelebilirsiniz. Bolu kent merkezinden ilçeye yolculuk ortalama 1 saatten az sürüyor. Ankara’dan yola çıktığınızda ise yaklaşık 3 saatte Mudurnu’nun merkezinde olabilirsiniz.

Mudurnu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Temmuz Şubat 1014,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Mudurnu Seyahat Yazıları

Mudurnu Sıkça Sorulan Sorular

Mudurnu’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Mudurnu’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Büyük Abant Hotel (Büyük Abant Oteli), Grand Abant Hotel And Congress Center ve Taksim International Abant Köşk bulunuyor.

Mudurnu’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Mudurnu’daki popüler ucuz oteller içerisinde Highway Otel, Alibey Butik Hotel ve Bökesoylar Konağı bulunuyor.