3. Sayfa Mooloolaba Otelleri Ara

En uygun Mooloolaba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mooloolaba otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mooloolaba Hakkında

Avustralya, Queensland’in Sunshine Kıyı bölgesinde yer alan banliyösü Mooloolaba, turistik bir tatil beldesidir. Brisbane’e 67 kilometre mesafedeki bu küçük banliyö, adını Aborjin kökenli kelime mulu’dan alıyor. Anlamının ise bir çeşit balığın adından geldiği düşünülüyor. Başlangıçta Mooloolah Heads olarak bilinen bölge, 1919’dan bu yana Mooloolaba olarak anılıyor.

Eşsiz doğası, sahilleri, çarşıları ve düzenli olarak gemi turlarının demirlediği limanıyla hem yerli hem yabancı turistler için son derece çekici ve hareketli bir bölgedir. Aynı zamanda "Mooloolaba - Auckland" ve "Mooloolaba- Sydney" Yat Yarışları’na da ev sahipliği yapar.

Mooloolaba Plajı, temiz, beyaz kumları ve masmavi suları ile Sunshine Coast'un en güzel manzaralarından biridir. Sakin dalgalı denizi ve yılın her günü devriye gezen cankurtaranları sayesinde, çocuklar için de güvenlidir. Ayrıca, sörfçüler ve sörf öğrenmek isteyenler için harika bir alternatif olan okulları ve sahilleri de değerlendirebilirsiniz. Mooloolaba Esplanade, The Wars caddelerinde gezinerek alışveriş yapabilir, özel tasarım elbiseler, el yapımı hediyelikler seçebilirsiniz. Bu caddelerde iyi bir yemek ya da güzel bir kahve molası verebilirsiniz.

Sunshine Coast'daki en instagramlanabilir noktalardan birine ulaşmak için, 20 dakikalık kolay bir yürüyüşle Alexandra Headland'a doğru ilerleyebilir, Mooloolaba Plajı’nda güneşi batırabilirsiniz. Yürümeye devam ederseniz, nehrin okyanusla buluştuğu Cotton Tree'ye varabilirsiniz.Ödüllü bir turistik cazibe merkezi olan Mooloolaba Su altı Dünyası, yalnızca çocuklar için değil, herkese hitap eden bir su altı harikasıdır. Okyanusun derinliklerini keşfedebilir, su altı tünelinde köpekbalıkları, mercan ve resif balıklarının etrafınızda uçarcasına yüzdüğü görebilirsiniz. Ayrıca, gerçek maceraperestler ve ıslanmayı göze alanlar için Seal Swim ve Seal Encounters, en güzel deniz yaratıklarından bazılarıyla yakınlaşmanızı sağlayabilir! Mooloolaba'da dalış turlarına katılarak, 200’den fazla balık ve mercan türüne ev sahipliği yapan Brisbane gemi kalıntısına dalış yapabilir, su altını kendiniz de deneyimleyebilirsiniz.

Her ayın ikinci Cuma günü yaşanan Nights on Ocean’a katılabilirsiniz. Ocean Sokağında gerçekleşen etkinlikte, dünyanın dört bir yanından lezzetleri tadabilir, yerel grupların müziği ve dansçılarla eğlenebilir, yerel zanaatkarların ürünlerini seçebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Mooloolaba’ya seyahat etmek için en uygun dönem; Eylül ve Kasım ayları arasında yaşanan ilkbahar dönemidir.