Montpelier Otelleri Ara

En uygun Montpelier otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Montpelier otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Montpelier Hakkında

Dünyanın en düşük nüfuslu şehirlerinden biri olan Montpelier, Amerika Birleşik Devletleri’nin Vermont eyaleti sınırları içerisindedir. Sekiz bin bireyin yaşadığı kentte Afro Amerikalılar, Kızılderililer, Asyalılar ve Beyaz Amerikalılar birlikte yaşıyor. Montpelier halkı, geçimlerini devlette, üniversitelerde, sigorta şirketlerinde ve turizm firmalarında görev alarak sağlıyor.

Montpelier’in kendine ait bir havalimanı bulunmasa da şehrin yakınında bulunan Barre’deki Edward F. Knapp State Havalimanı aracılığıyla seyahat edilebiliyor. Amerika Birleşik Devletleri demiryolu sistemi olan Amtrak’a ait trenleri kullanarak eyaletteki diğer şehirlere ulaşım sağlanabiliyor. Şehir içerisinde ve şehirlerarası yolcu taşıma hizmeti veren Greyhound ve Megabus otobüsleri, kentteki en önemli ulaşım aracı olarak kullanılıyor.

Doğal güzellikleri ve kültürel mekânları ile özel bir kent olan Montpelier’de dikkat çeken doğal alanlar arasında Hubbard Park, North Branch River Park ve The Mill Pond Park öne çıkıyor. Kellogg-Hubbard Kütüphanesi, Lost Nation Tiyatrosu ve Vermont Tarih Müzesi kentin en önemli kültürel mekânları olarak hizmet veriyor.