2. Sayfa Monterrey Otelleri Ara

En uygun Monterrey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Monterrey otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Monterrey Hakkında

Meksika’da bulunan Nuevo Leon eyaletinin başkenti olan Monterrey, ülkenin kuzeyinde yer alıyor ve uluslararası ticaret için önemli bir merkez.

1596 yılında kurulmuş olan şehir, Avrupalılar burayı bulmadan önce Azalapalar ve Borradolar gibi ilkel toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. Şehirde 16.yy itibariyle özellikle İspanyol kaşiflerin ilgilisini çekmiştir. 19.yy’da Meksika’nın özgürlüğünü ilan etmesiyle ve bu yüzyılın sonunda demir yollarının yapılmasıyla birlikte kalkınma aşamasına geçmiştir.

Yarı nemli bir iklime sahip olan Monterrey sıcak iklimlerde yaşamayı sevenler için ideal bir kent. Ocak ayında sıcaklık ortalaması 20 derece olan şehirde, en yüksek sıcaklık ortalamasına sahip aylar ise 34 derece ile Temmuz ve Ağustos ayları. Daha önce Alex hortumu şehri olumsuz etkilemişti.

Monterrey bölgesi ve bağlı olduğu eyalet seçimle başa gelen bir başkan tarafından yönetilmektedir. Meksika’da bulunan şehirler arasında güvenlik açısından en sorunsuz şehirdir. Mounterray’in çevresi dağlar, kanyonlar ve yollarla çevrilidir. La Estanzuela Parkı, Cola de Caballo şelaleri şehirde görülmesi gereken yerlerden bazıları. 1986 Meksika Dünya Kupası’nda çeşitli maçlara da ev sahipliği yapan şehirde, beyzbol ve araba yarışları da önemli spor aktiviteleri arasında.