Monopoli Otelleri Ara

En uygun Monopoli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Monopoli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Monopoli Hakkında

İtalya’nın Apulia bölgesinde yer alan Monopoli, nüfusu 50 bine yaklaşan küçük ve turistik bir yerleşim. İsviçre’nin Lyss, Romanya’nın Lugoj ve Arnavutluk’un Vlore şehirleriyle kardeş şehir kabul edilen Monopoli, Bari’nin yaklaşık 40 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Adriyatik kıyıları boyunca uzanan şehir günümüzde tarım, turizm ve endüstriyel üretimde İtalya’nın önde gelen bölgeleri arasında.  

İlk yerleşimlerin milattan önce yapıldığı tahmin edilen bölge bir dönem Roma ve Venedik yönetiminde kaldı. Modern İtalya’nın kurulmasıyla turizmde hızla gelişmeye başlayan Monopoli, bugün hem İtalya’nın hem de Avrupa’nın pek çok bölgesinden turistleri Adriyatik kıyısına çekiyor.

Denize açılan muhteşem tarihi sokaklarıyla adeta zaman kavramını unutturan Monopoli’de gezerken bir anda kendinizi Orta Çağ’da bulabilirsiniz. Monopoli geziniz sırasında sabah saatlerinde biraz keyif yapmak isterseniz güne bir bardak sıcak espresso ile başlayabilirsiniz. Yanında çıtırdayan çöreklerle birlikte geleneksel kahveler efsanevi bir ikili oluşturuyor.

 

Bölgeyi yaz aylarında ziyaret ediyorsanız birkaç saatinizi deniz ve güneşin tadını çıkarmaya ayırabilirsiniz. Porto Icicle Plajı bu konuda kesinlikle iyi bir seçim. Monopoli’de yapılabilecek farklı ve keyifli aktivitelerden biri de mağara restoranlarda yemek. Bölgedeki doğal mağaraların içinde bulunan restoranlarda nefis İtalyan pizzalarını ve deniz ürünlerini tatmak paha biçilemez deneyimlerden.

Monopoli gezinizde bir dönem hapishane olarak kullanılan Charles Kalesi’ni gezmeyi ihmal etmeyin. Geçen yıllar boyunca çeşitli restorasyon çalışmalarıyla yenilenen kale günümüzde kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Renkli vitraylarıyla göz kamaştıran Katedral Bazilikası ile bölgede ziyaret edilmesi gereken önemli eserler arasında dikkatleri çekiyor. Monopoli ve civarını gezerken konik çatılı beyaz evleriyle ünlenen Alberobello’ya da mutlaka uğrayın. Beyazlar içindeki kasaba bu haliyle daha çok büyük bir film setini andırıyor. Açık hava müzesi görünümündeki kasabaya Monopoli’den araçla kısa sürede ulaşabilirsiniz.  

Lazanya ve pizza seviyorsanız, bölgede tadı damağınızda kalacak tatları bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Üzeri isteğe göre farklı malzemelerle süslenen pizzaların sadece peynirli çeşitleri de çok leziz. Gelato adı verilen Roma dondurması ise gezinize tatlandıracak detaylar enfes detaylardan.

Monopoli yıl boyunca ılıman. Buna karşın yazın veya bahar ortasında ziyaret ederseniz açan çiçekler ve canlanan doğanın etkisiyle gezinizden daha fazla keyif alabilirsiniz. Sonbahar ve kış geldiğinde yoğun turist kalabalıklarına pek rastlanmıyor. Ancak bu dönemlerde yeme içme ve konaklama alternatiflerinin de daha az olacağını unutmayın.