Mississauga Otelleri Ara

En uygun Mississauga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mississauga otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mississauga Hakkında

Kanada’nın en büyük 6. şehri olan Mississauga Toronto’nun batısında ve  280 km’lik Ontario Gölü'nün kıyısında yer alır.
1974’te kurulan şehrin kökleri aslında Avrupalı göçmenlerin geldiği 1600’lü yıllara dayanıyor. Daha sonra şehir makamına kavuşan Mississauga kendi içinde tarihinden dolayı oldukça fazla tarihi mekan barındırıyor.
Günümüzde şehir hala büyüyen ve dinamik bir iş merkezi durumundadır. Göl kenarında yapılanan köyleri, muhteşem doğası ve uzun yürüyüş yollarından, kültür-sanat yönünden zengin sokakları ve şehir merkezine kadar şehir keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir.
Mississauga ayrıca sahip olduğu 350 parkıyla, oksijen deposu bir şehir olma özelliği de taşıyor. Şehirde kalabalığın yoğunlaştığı en merkez noktada bile soluklanacak bir park bulmak mümkün.
Şehirde yapacağınız bir gezintide öncelikli olarak tarihi ve eski Port Credit Köyü’nü, Clarkson Alışveriş Caddesi’ni ve yine burada nostaljik bir atmosferi olan Bradley Müzesi’ni, şehrin kalbinin attığı yer olan kültür merkezi Downtown’daki sanat galerilerini, 1 Temmuz Kanada Günü ve Aralık ayında gerçekleşen Noel Baba geçit töreni gibi çeşitli festivallere ev sahipliği yapan Streetsville Köyü’nü gezebilirsiniz.
Mississauga spor aktiviteleri bakımından da zenginliğe sahip bir şehir, şehirde 2 golf sahası bulunuyor. Ayrıca Hershey spor ve eğlence tesisinde ulusal hokey şampiyonaları ve konserler de düzenleniyor.
Mississauga’da bulunan Toronto Pearson Havaalanı Kanada’nın en geniş ve yoğun havaalanıdır. Bu havaalanından şehre rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.